İŞLER DURMA NOKTASINDA

PTT çalışanları adeta isyandalar. Bu sözler, Türk Haber Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz'a ait...

İŞLER DURMA NOKTASINDA
Bu içerik 2392 kez okundu.

Özellikle son dönemde personel eksikliği nedeniyle birçok merkezde işlerde büyük oranda aksamalar yaşanıyor. Çalışanlar, durumlarını vatandaşa anlatamamaktan ve etkili hizmet üretememekten mustarip.

PTT’nin anonim şirkete dönüştürülmesi sürecinde, iş yoğunluğundan bunalan personele,  yeni eleman alınacağı ve iş yükünün hafifletileceği yönünde sözler verilmişti. PTT’nin anonim şirkete dönüştürülmesinin üzerinden 2 yıldan fazla süre geçmesine rağmen, kuruma yeterince yeni eleman alınmadığı gibi getirilen teşviklerle, çalışanlar emekli olmaya yönlendirildi ve personel açığı daha da arttı.

Yalnızca son iki yıl içinde yaklaşık 7 bin çalışan çeşitli nedenlerle PTT’den ayrılırken yerine yalnızca 4 bin 500 yeni personel alınınca, çalışan sayısı iyiden iyiye azalan kurumda, ne dağıtıcılar ne de gişe görevlileri işlerini yapamaz hale geldi. Vatandaşın mağduriyeti en çok PTT çalışanlarını üzüyor, personel; “Yetersiz elemanla elimizden geleni yapıyoruz ama yine de kimseyi memnun edemiyoruz” diyor.

Bu duruma her fırsatta tepki göstermeye devam eden Türk Haber Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz, hem sendika sitesinde, hemde dün katıldığı Bengü Türk’te canlı yayında konuyla ilgili çalışanların sıkıntılarını dile getirerek yetkililere seslendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR