'İslam barış dinidir' dedi ve Etimesgut'u anlattı

Erasmus Plus Proje Koordinatörü Sabriye Güner’in refakat ettiği ziyarette yabancı konuklarıyla yakından ilgilenen Başkan Demirel, Türk misafirperverliğini gösterdi.

'İslam barış dinidir' dedi ve Etimesgut'u anlattı
Bu içerik 1239 kez okundu.

İrlandalı öğretmen Demirel’e İrlanda İngilizcesi ile ‘Kardeş’ yazılı tablo takdim etti. Demirel de öğretmenlere ziyaretin anısına Etimesgut yazılı tshort ve şapka hediye etti.

İSLAM BARIŞ DİNİDİR

İrlandalı öğretmenin; ‘Ülkeniz zor durumdan geçiyor. Bu zorlukları atlatacağınıza inanıyorum” sözleri üzerine Demirel: “Ülkemiz sıkıntılı günler yaşıyor. Ancak millet olarak her türlü zorluğun üstesinden gelecek güçteyiz. Terör nereden gelirse gelsin lanetlenmelidir. Bütün ülkeler teröre karşı birlikte hareket etmelidir. Ancak şunu da ifade etmeliyim ki mensubu olduğumuz İslam dini teröre asla müsaade etmez, aksine bizim dinimiz barış kardeşlik dinidir” dedi.

ETİMESGUT’U ANLATTI

Etimesgut hakkında konuklarına bilgi veren Demirel, “İlçemizin nüfusu 500 bini aştı. Ankara’nın 5. büyük ilçesiyiz. İlçemiz başkentin en modern ilçelerinin başında geliyor” diye konuştu. Proje Koordinatörü Sabriye Güner, Demirel’e projenin detaylarını anlattı. 3 farklı ülkeden kapsamlı bir geziye katıldıklarını kaydeden Güner, bu kapsamda Nevşehir Ürgüp, Ankara Kalesi gibi tarihi yerlerin gezildiğini söyledi. Güner ayrıca yabancı öğretmenlere Muharrem ayı nedeniyle aşure ikram edildiğini belirtti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR