İlkkez Erdoğan ve Türkiye'ye tehdit videosu

IŞİD yayınladığı Türkçe video ile Erdoğan ve Türkiye'yi tehdit etti. Yayınlanan videoda orta yaşlı bir IŞİD militanı Erdoğan'ın Türkiye'nin batısın ABD'ye sattığını doğusunu ise PKK'ya verdiğini söyledi.

İlkkez Erdoğan ve Türkiye'ye tehdit videosu
Bu içerik 810 kez okundu.

Atatürk'ü kötüleyen sözler ile videoya başlayan IŞİD militanları açık açık Erdoğan'ı tehdit etti. IŞİD militanı Erdoğan'ın, Türkiye'yi parça parça sattığını söyleyerek Allah'ın emrettiği kurallara göre Türkiye'nin yönetilmediğini söyledi. IŞİD militanı Erdoğan'ın, Suriye'deki sözde masumları öldürtmek için İncilik üssünü ABD'ye açtığını söyledi. 

Geçtiğimiz ay gerçekleştirilen Şehit Yalçın Nane operasyonuyla ilk kez Türk Silahlı Kuvvetleri’nin saldırısına maruz kalan IŞİD, bu olaydan sonraki ilk tehdit videosunu yayınladı. Kendisine IŞİD emiri adını veren ve düzgün bir Türkçeyle konuşan şahıs “İstanbul’u fetih” çağrısı yaptı

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için ağır ifadelerin yer aldığı videoda, Ankara’nın ABD öncülüğündeki IŞİD karşıtı koalisyona katılması sert bir dille eleştiriliyor. Türkiye’deki IŞİD sempatizanlarına seslenilen videodaki profesyonellik de dikkat çekiyor.

 

TÜRK VATANDAŞLARINA ÇAĞRI YAPTILAR!

Videoyu İzlemek İçin Tıklayın...

Video İçin Tıklayın

Sözde IŞİD emiri videoda “Ey Türkiye halkı; vakit geçmeden sizin bu ateistlere, haçlılara ve siz kandırıp haçlılara köle yapan bu tağutlara karşı ayaklanıp onlarla bir an evvel savaşmanız lazım. Bundan önce de bu hain tağutun ve arkadaşlarının başınıza musallat olmasına neden olan esbaplardan tevbe etmeniz gerekir. Demokrasiyi, laikliği, beşeri kanunları, kabirperestliği ve bunların dışındaki tağutları inkâr edin. Ta ki savaşınız Allah yolunda cihad ve ölüleriniz Allah katında şehit olsun. Ve savaşınız melun cahiliyye savaşı, ölülerinizde ateist ve haçlılarla beraber ateşte olmasın. İman edenler Allah yolunda savaşırlar, Kâfirler ise tâğut yolunda savaşırlar. O halde şeytanın dostlarına karşı savaşın; şüphe yok ki şeytanın kurduğu düzen zayıftır.” diyor.

 

İSTANBUL’U FETİH ÇAĞRISI!

 

Videoda “Ebubekir el-Bağdadi’nin Allah onu korusun emriyle, gece gündüz haçlılara teslim edilmek için mücadele edilen İstanbul’u fethedelim” çağrısında bulunuluyor.


IŞİD NEDİR NE ZAMAN KURULDU?
 

IŞİD son günlerin en çok konuşulan konulardan biri olmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Türkiye'yi tehdit eden bir video yayınlayan IŞİD, İstanbul için cihat çağrısında bulundu. 1999 yılında El Bağdadi tarafından kurulan IŞİD bugüne kadar pek çok Müslümanı katletmiştir.

Suriye ve Irak'ta binlerce sivili öldüren IŞİD, Türkiye'yi büyük bir kaosun ortasına çekti. IŞİD'in elinde şuanda küçük bir ülkenin ordusuna yetecek kadar hafif ve ağır silahlar bulunduğu biliniyor. Son görüntülere göre IŞİD'in elinde üstün teknoloji ürünü silahlarda mevcut. 

IŞİD NEDİR? 
 

İslam Devleti (kısaca İD; Arapça: الدولة الإسلامية ed-Devlet'ül İslâmiyye), eski ve bilinen adıyla Irak ve Şam İslam Devleti (kısaca IŞİD; Arapça: الدولة الاسلامية في العراق والشام, ed-Devlet'ül İslâmiyye fi'l Irak ve'ş Şam) ya da Irak ve Levant İslam Devleti (kısaca ILİD), Irak ve Suriye'de etkinlik gösteren silahlı grup ve tanınmayan devlet. Eski adının Arapçadaki kısaltmasının (داعش, Arapça telaffuzu: Da'iş) okunuşunun Latinizasyonu olan Daeş ya da Daiş ya da Deaş adlarıyla da bilinir (kısaltma değil, kısaltmanın okunuşu olduğundan küçük harfle yazılması gerekse de, büyük harfle yazılışı da kullanılmaktadır).  Petrol kaynaklarına yakınlığı nedeniyle dünyanın en zengin terör grupları arasında sayılmaktadır. Irak Savaşı'nın ilk yıllarında kurulan ve 2004 yılında El-Kaide'ye bağlılığını ilan eden grup bir süre sonra Irak El-Kaidesi adını aldı. Grup genelde Sünnî topluluklar olmak üzere Mücahidîn Şûra Konseyi, el-Kaide, Jaysh el-Fatiheen, Jund el-Sahaba, Katbiyan Ansar el-Tevhid vel Sunnah, Jeish el-Taiifa el-Mansoura gibi farklı isyancı gruplardan oluşur ve onların desteğini alır. Irak ve Levant'te Sünnî nüfusun yoğun olduğu bölgelerde halifeliği kurma hedefi vardır. Şubat 2014'te, sekiz aylık uzun bir güç mücadelesinden sonra, el-Kaide IŞİD ile bütün bağlarını kestiğini duyurdu.IŞİD Türkiye'yi tehdit etmeye ve sınır ihlaline devam ediyor. IŞİD militanları bugün Kilis'te bir karakolu basarak bir astsubayı şehit etti. IŞİD Türkiye'yi tehdit etmeye ve kaos ortamına çekmeye devam ediyor. Türkiye'nin Suriye'ye operasyon yapacağına yönelik görüşler mevcut. Türkiye'nin Suriye'ye operasyon yapması halinde IŞİD'in nasıl bir cevap vereceği merak konusu. IŞİD'in elinde ağır ordu silahları olduğu biliniyor. 

 

vatandanhaber

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR