Hırsızın değil arayanın peşine düştüler

“HIRSIZLIĞI ÇÖZEMEYENLERE DEĞİL HAK ARAYANLARA SORUŞTURMA”

Hırsızın değil arayanın peşine düştüler
Bu içerik 1794 kez okundu.

Sendika yöneticilerinin yaptığı açıklama şöyle...

Sayın basın mensupları;

Bilindiği üzere 08.06.2015 tarihinde heykel PTT Merkez müdürlüğüne bağlı 10 ATM makinesinde yapılan kontrol sonucu 9 ATM makinesinde 285.000,00 TL para noksan olduğu anlaşılmıştır. Kaybolan, çalınan, buharlaşan devletin parasını, bulma, arama gayreti içerisinde olması gerekenler. Ne yazık ki kıllarını bile kıpırdatmadan oturmuşlardır, içeride ve dışarıya yönelik acil tedbirler alınmamış paranın kaçırılmasına sebebiyet verilmiştir. Soruşturmanın selameti için dahi birinci derecede sorumlu Merkez Müdürü başta olmak üzere diğer sorumlular hakkında hiçbir işlem yapılmamıştır. Yapılmadığı gibi konunun üstü örtülmeye ve önemsizleştirilmeye çalışılmaktadır.

 

“HIRSIZLIĞI ÇÖZEMEYENLERE DEĞİL HAK ARAYANLARA SORUŞTURMA”

 

Hal böyle iken 121 gündür Heykel PTT Merkez Müdürlüğü ATM’lerinde buharlaşan 285 BİN TL’yi bulamayanlar konuyu sürekli gündeme getirmemizden rahatsız olmuş olacaklar ki; Sorumlulara değil Türk Haber _ Sen Bursa şube başkanı Orhan Avcı’ya PTT Genel Müdürlüğünün 12.10.2015 tarih ve Başmüfettiş Sevkan Köksal imzasıyla Şubemizce yapılan basın açıklamalarında “ İdaremiz ve kişilere yönelik itham ve ifadeleriniz yanlış ve eksik bilgilerin yanı sıra haksız ve mesnetsiz iddi,alar içeren ve idaremiz ile hizmetlerini kötüler nitelikte olan açıklamalarınız” denilerek soruşturma açmışlardır. Biz de buradan bir kez daha kamuoyuna ve yetkililere sesleniyoruz,

 

1-Buradan PTT genel müdürü sayın Harun MADEN’e ve diğer yetkililere soruyorum PTT nin 9 ATM makinesin den çalınan 285 bin TL parayı 121 gün oldu buldunuz da bizim haberimiz mi yok?

 

2- Hırsızlığın ortaya çıkarılması ve sorumluların bulunması için yaptığımız her basın açıklaması sonunda bana gönderdiğiniz gibi müfettiş mi gönderdiniz de haberimiz olmadı?

 

3-ATM sorumlusu memurun kaç gün sonra görev yerini değiştirdiniz, inisiyatif kullanarak komisyonsuz tek başına ATM açtıran memuru hırsızlığa teşvik eden merkez müdürüne ve torpili sağlayan birlik habersen şube başkanına işlem yaptınız da biz mi göremedik?

 

4-Rezalet apaçık ortada dururken asıl sorumlu müdürü ödüllendirircesine Banka promosyonu ile Roma’ya göndermediniz mi?

 

5-ATM’den çalınan 285 bin TL Nerede, kimin cebinde, hırsız kim? Kimler sorumlu memurun üzerine niçin gidilemiyor? Ucu kime, kimlere dokunacak konularını açıkladınız da biz mi duymadık?

 

6-Sivil toplum kuruluşu başkanı olarak beni sorguladığınız kadar 285 bin TL ATM çaldıran, sahip çıkamayan, çalan memuru, çalınmasına zemin hazırlayanları sorguladınız mı?

 

Sayın MADEN PTT nin itibar ve prestij kaybına sebebiyet verenler.asıl atamış olduğunuz yandaş vasıfsız, liyakatsiz Başmüdür ve müdürlerdir.

AKP’nin sansürcü ve baskıcı zihniyeti PTT işkolunda da son sürat devam etmektedir. Yandaş olmayan Basına yayın yasağı getiren , susturmaya çalışan zihniyet. Şimdide sırada sivil toplum kuruluşları ve başkanlarını susturmaya çalışmaktadır.

 

Siz bizi susturamazsinız fakir fukaranın dulun yetimin çalınan 285 bin TL’sinin hesabını sormaya devam edeceğiz. Hodri meydan….

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR