Herkez parklarda...

Sincan Belediyesi, “Sosyal Belediyecilik” anlayışı ile hizmetleri hayata geçirmeye devam ediyor.

Herkez parklarda...
Bu içerik 545 kez okundu.

Ankara’da kişi başına düşen yeşil alan miktarının en fazla olduğu ilçelerin başında gelen Sincan’da, yeşil alan ve park çalışmaları hızla sürüyor. İmar planında park ve yeşil alan olarak ayrılan yerleri park yapmaya çalışan Belediye, sağlıklı yaşam için de parklara spor aletleri yerleştiriyor. 7’den 70’e her kesime hitap eden spor aletlerine ilgi, yaz mevsiminin etkisiyle her geçen gün artıyor. Yeşil alanıyla, çocuk oyun grubuyla, koşu parkurlarıyla ve kondisyon aletleriyle temiz havanın ve huzurun tadını çıkaran ilçe sakinleri, Sincan’da rahat bir nefes alıyor.

YEPYENİ 354 PARK

Göreve geldiği günden bu yana ilçeye 354 yeni park kazandıran Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, bunun yanı sıra 353 oyun grubu ve 2 bin 590 takım spor aletini de parklara yerleştirilmesini sağladı.

İlçeyi bir spor merkezi haline getiren Başkan Tuna; “Vatandaşlarımız için en iyisini yapmaya gayret ediyoruz. Göreve geldiğimizden bu yana Sincan’ı daha yeşil bir çehreye kavuşturmak için çalışıyoruz. Yaptığımız yeşillendirme çalışmaları, parklar, kamelyalar ve koşu parkurlarıyla Sincan hem daha yeşil hem daha sağlıklı bir ilçe haline geldi.” dedi.

Parklara konulan spor aletleri sayesinde spor yapabildiğini söyleyen Ayşe Ateş; “Başkanımızın mahallemize kazandırdığı parklar sayesinde evde oturmak yerine parkta spor yapmaya başladık. Komşularımızla birlikte sabah yürüyüş yapıp aynı zamanda kondisyon aletleri ile kaslarımızı güçlendiriyoruz. Önceden evde oturmaktan dizlerim ağrıyor, az yol yürüsem bile çok yoruluyordum. Şimdi spor yaptığımdan dolayı eklemlerim rahatladı ve ağrılarım kesildi. Ayrıca, çocuklarımız içinde çok iyi oluyor. Bizi gören çocuklar bizimle birlikte spor yapıyor. Sporu bir hayat tarzı haline getirmek için çok güzel ve verimli bir uygulama… Belediyemize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Spor yapmayı çok sevdiğini söyleyen lise öğrencisi Doğukan Yılmaz; “Koşu parkurları sayesinde hayalim olan Beden Eğitimi Öğretmenliğine şimdiden hazırlanabiliyorum. Sabah ve akşam rahatça koşup kendimi yetenek sınavlarına hazırlıyorum. Sağlıklı bir yaşam için de sporun çok önemli olduğunu düşünürsek bu uygulama gerçekten çok güzel…” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR