Her bebek bir fidan heryer orman...

Polatlı Belediyesi, 2016 yılı Ocak ve Şubat aylarında Polatlı’da dünyaya gelen 206 bebek için, 206 fidan dikti.

Her bebek bir fidan heryer orman...
Bu içerik 1641 kez okundu.

“Polatlımıza Hoşgeldin Bebek” projesi kapsamında 2016 yılının ilk iki ayında Polatlı’da doğan bütün bebekler için bir fidan dikildi, dikilen fidanlara Polatlı Belediyesi tarafından hazırlanan isimlikler ile bebeklerin ismi verildi. Projenin Ocak ve Şubat ayında dünyaya gelen 206 bebeği kapsayan ilk ayağı, geçtiğimiz Pazar Günü saat 14.00’de Karaağaç Mevkii’nde gerçekleştirildi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya’nın direktifleri doğrultusunda Karaağaç Mevkii’nde oluşturulan Polatlımıza Hoşgeldin Bebek Ağaçlandırma Alanı’nda gerçekleştirilen törene; Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, Belediye Başkan Yardımcısı Muhsin Akdeniz, Belediye Meclis Üyeleri, Kent Konseyi Başkanı Serpil Öztürk ile Ocak ve Şubat ayında dünyaya gelen 206 bebek ve aileleri katıldı. 

 

POLATLIMIZA HOŞGELDİN BEBEK

 

Polatlı halkının yoğun ilgi gösterdiği etkinlik, şenlik havasında gerçekleştirildi. Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, tüm bebekler ile tek tek ilgilenerek fidan dikimi esnasında ailelere yardım etti. İlk ayağı tamamlanan fidan dikme etkinliği Polatlı Belediyesi tarafından iki aylık periyodlar ile tekrarlanarak, 2016 yılından itibaren Polatlı’da dünyaya gözlerini açan tüm bebeklerin dikili bir ağacının olması sağlanacak.

 

BAŞKAN YILDIZKAYA; “GELECEĞİMİZİN TEMİNATI YAVRULARIMIZIN İSİMLERİ SONSUZA DEK YAŞAYACAK”

 

Başlattıkları anlamlı proje ile şehrin geleceğine yatırım yaptıklarını söyleyen Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya konuya ilişkin açıklamasında “Dünyaya gözlerini Polatlı’da açan, geleceğimizin teminatı yavrularımız için anlamlı bir projeye daha imza attık. Karaağaç Mevkii’nde meydana getirdiğimiz Polatlımıza Hoşgeldin Bebek Ağaçlandırma Alanı’nda 206 yavrumuz için, isimlerini taşıyan 206 fidan dikerek projemizin ilk etabını gerçekleştirdik. Bundan sonraki süreçte Polatlımıza Hoş geldin Bebek projesi kapsamında 2016 yılından itibaren şehrimizde dünyaya gelen tüm bebeklerimiz için, bir fidan dikeceğiz. Yeni doğan her yavrumuz için diktiğimiz fidanlarla hem şehrimizde bir orman meydana getireceğiz, hem de geleceğin teminatı yavrularımızın isimlerinin sonsuza dek yaşamasını sağlayacağız. ‘Her Bebeğe Bir Fidan, Polatlı’ya Bir Orman’ diyorum, yavrularımızın fidanları ile beraber büyümelerini temenni ediyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ediyor, geleceğimizin teminatı yavrularımıza sağlıklı ve uzun bir ömür diliyorum.” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR