Haymana Parlayan Ankara oldu...

Haymana Belediye Başkanı Özdemir Turgut, yapılan yatırımlar ve Ankara-Haymana yolunun genişletme çalışmalarının tamamlanmasıyla, ilçenin cazibe merkezi haline geleceğini söyledi.

Haymana Parlayan Ankara oldu...
Bu içerik 567 kez okundu.

Göreve başladığı günden itibaren Büyükşehir Belediyesi ile işbirliği halinde çalıştıklarını, Büyükşehir tarafından Haymana’nın girişinden itibaren başlatılan yenileme-düzenleme, asfalt ve kaldırım çalışmalarıyla da ilçenin görünümünün değiştiğini belirten Turgut, “Şehir girişinde vatandaşları karşılayan modern saat kulesi, ilçenin havasını değiştirdi. Yolların düzenli olması, refüj ve yan bantların yeşillendirilmesi, o şehrin yaşanabilir bir şehir olduğunu gösterir” şeklinde konuştu.

-ANKARA-HAYMANA YOLU GENİŞLİYOR
Turgut, Ankara- Haymana Karayolu’nun genişletilmesi çalışmalarının, Karayolları Genel Müdürlüğü ile Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sürdürüldüğünü belirterek, kamulaştırma çalışmalarının da tamamlanmasıyla, toplam 33 kilometrelik genişletme çalışmasının hız kazanacağını söyledi. Turgut, “Genişletme çalışmaları kısa süre içinde tamamlanarak, Haymana’yı cazibe merkezi haline getirecek” dedi. Özdemir Turgut, Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçenin 78 mahallesinde başlanan sıcak asfalt çalışmalarıyla, merkez ile mahalleler arası seyahat ve bağlantıların sorunsuz olarak sağlandığını da belirtti.

-“BÜYÜKŞEHİR’İN TARIM DESTEKLERİ DEVAM EDİYOR”
Halkın temel geçim kaynaklarının tarım ve ataköy escort hayvancılığa dayalı olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Özdemir Turgut, “Türkiye’nin tahıl ambarı olma görevini de önemli oranda yerine getiriyoruz. Tarımda, Konya Ovası’ndan sonra Haymana Ovası gelir. Ankara Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler ve Jeotermal Kaynaklar Dairesi Başkanlığı tarafından ilçemize tarım destekleri de devam ediyor. Yem tohumları ve fidan dağıtımları, tarımsal üretim seminerleri ile daha bilinçli ve modern üretim sağlıyoruz. Büyükşehir Belediyesi tarafından hayvancılığı da teşvik etmek için süt toplama tankları kurulacak” dedi.

-“DEV REKREASYON ALANI KURULACAK”
İlçede sosyal yaşam alanlarının genişletilmesi için dev bir rekreasyon alanı oluşturma girişimlerinin bulunduğunu da bildiren Belediye Başkanı Turgut, şu bilgileri verdi:
“Bu amaçla, Ankara Tapu Kadastro Bölge Müdürlüğü ile şözleşme imzaladık. Konuyu, alanda bulunan arazilerin sahiplerini de mağdur etmeden çözmeye çalışıyoruz. Rekreasyon alanımızı yaklaşık 1,5 milyon metrekarelik bir alan içine yapmayı düşünüyoruz.”

-SAKARYA MEYDAN MUHAREBESİ TARİHİ MİLLİ PARKI
Belediye Başkanı Turgut, Sakarya Meydan Muharebelerinin büyük kısmının gerçekleştiği topraklar üzerinde kurulan Haymana’nın, 7 bölgesi Bakanlar Kurulu’nca 29.12.2014 tarihinde alınan kararla, “Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı” olarak belirlendiğini hatırlattı. 
Haymana’nın tarihi turizminin gelişmesi için Orman ve Su İşleri Bakanlığı Milli Parklar Genel Müdürlüğü’ne gerekli lojistik desteği vereceklerini belirten Turgut, “Yapmakta olduğumuz dev bir anıtla da tarihimizi unutmamış ve unutturmamış olacağız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR