Halk evlerini terk ediyor

Şırnak'ta sokağa çıkma yasağı devam ederken PKK militanları ile güvenlik güçleri arasında şiddetli çatışmalar yaşanmaya devam ediyor. Sokağa çıkma yasağının devam ettiği Cizre'nin Cudi mahallesinde yaşayanlar evlerini terk ettiler. Cudi mahallesinde yaşayanlar kıyafetleri

Halk evlerini terk ediyor
Bu içerik 1487 kez okundu.

Sokağa çıkma yasağının 19. gününe girdiği Şırnak'ın Cizre ilçesinde PKK militanları ile güvenlik güçleri arasında çatışmalar yaşanmaya devam ediyor. Cizre'nin Cudi mahallesinde yaşayanlar bugün evlerini terk ettiler. Şiddetli çatışmaların yaşandığı mahallelerde pek çok kişi evini terk ediyor. PKK militanları ile güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmalardan etkilenmek istemeyen halk evlerini terk ederek başka yerlere gittiler. 

14 Aralık gününden bu yana sokağa çıkma yasağının devam ettiği Cizre'de patlama sesleri bir an olsun eksilmiyor. Cizre'de dün çıkan çatışmada 1 polis, bugün düzenlenen roketatarlı saldırıda bir asker şehit oldu. PKK militanları ile güvenlik güçleri arasında yaşanan çatışmalarda 5 polis, 4 askerin yaralandığı aıklandı. Bugün askerler tanklarla özellikle Cudi mahallesinde PKK militanlarının kurduğu barikatlara atış yaptılar. 
 

Günlerdir şiddetli çatışmaların yaşandığı Cudi mahallesinde güvenlik görevlileri anonslar yaparak halka isterlerse evlerini terk edebileceklerini duyurdular. Güvenlik güçlerinin bu anonsunun ardından mahalle sakinleri evlerini terk ederek akrabalarının evlerine gittiler. PKK militanlarının bölgeden temizlenmesi için başlatılan operasyonlardan zarar görmek istemeyen mahalle sakinleri evlerinden alabildikleri eşyalarını alarak Cudi mahallesini terk ettiler. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR