Hacıoğlu 'Başarmak için inanmak gerek'

Eşsiz sesi ile herkesi derinden etkileyen genç yetenek Emrah Hacıoğlu ile muhteşem bir söyleşi gerçekleştirdik. Şarkılara ruh veren Emrah Hacıoğlu'nun bilinmeyenleri haberimizin devamında sizlerle.

Hacıoğlu 'Başarmak için inanmak gerek'
Bu içerik 1446 kez okundu.

SÖYLEŞİ: ONUR SANCAK
 
Emrah Hacıoğlu’nun yaşam hikâyesini biraz anlatır mısınız?

*7 Ağustos Doğumluyum 29 yaşındayım. 4 yaşımda yüzme sporuyla tanıştım ve yaklaşık 22 yıl boyunca bu sporun içerisinde hep yer aldım. Önce sporcu olarak daha sonra eğitmen olarak. Çok değerli, bilgili ve bu konuda Türkiye’deki en önemli isimlerden olan  Mehmet ÜYÜDÜCÜ bu sporun tüm profesyonelliğini bize aktardı. 

Daha sonra yine çocukluğumdan gelen müzik, içimde ben fark etmeden koskoca bir hal alıp dışıma kadar uzanmıştı. Sadece kendim için yaptığımdan dolayı dışavurmayı pek düşünmemiştim. Zaten içinizde sanatla ilgili bir duygu barındırıyorsanız o kendiliğinden çıkıveriyor bir yerden sonra. Gizli tutamayacağınız şeydir o. 

Profesyonel müzik eğitimim 2007 yılında tam anlamıyla başlamıştır. Önce Gitar, sonra şan. Ses üzerine Türkiye’nin önde gelen hocalarından özel olarak eğitim aldım.  Daha sonra ise 5 yıldır S.Ü Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarının Opera bölümünde eğitimime devam etmekteyim. 

Yaşamımın her bir karesinde barınan bir şey daha var o da sokak hayvanlarına olan ilgimdir. Bu yüzden yaşantım içerisinde mümkün oldukça barınak ve besleme alanlarında onlarla vakit geçiriyorum. 

Albüm çalışmanızdan konuşalım mı birazda? Kimlerle çalıştınız? Albüm ne aşamada? 

*Aslında 1,5 yıl önce albümüm çoktan yayında olacaktı fakat ülke durumlarından dolayı beklemede kaldı daha sonra şarkılar konusunda fikrim değişti. Çünkü piyasa, insanların hoşuna giden şeyler, çok hızlı bir şekilde değişiyor. Bende o şarkılara yatırım yapmayı doğru bulmadım belki de hata yaptım ya da iyi yaptım bunu hiçbir zaman bilemeyeceğim. Ama iyi haber şu ki şuan tekrar başladık ve bu sefer halkın tamamı için değil, benim hissettiklerimi yapacağım. Yani 5 kişi bile dinlese bu Emrah’ın yaptığı bir iş diyecekler ve bana o yetecek. 

Albümle ilgili çalıştığım kişi Türkiye nabzını iyi bilen bir müzisyen arkadaşımdır. Kendisi aynı zamanda yönetmendir. Oyuncudur. Allah ne varsa kendisine vermiştir. Oğuzhan UĞUR'

Şöhret mi, Para mı?

*İkisiyle de ilgilenmiyorum. Sadece yaşamak için paraya, dinletmek için ise özellikle Türkiye’de tanınmaya ihtiyaç vardır. Sadece bana yetecek kadarı benim için yeterlidir. 

Yetenek mi, okul mu?

Ben yeteğimle konservatuvara girmiş birisiyim. İkisinin de kattığı çook şey vardır. Ama hangisi olmazsa olmaz dersek tabi ki yetenek.

Başarı için neler gerekli?

Başarı için İNANMAK gerekli. Kendisi inanmamış bireyler başkalarını inandıramazlar.

Şansın başarıda etkisi nedir?

Şans çok önemli bir faktör. Eğer yaptığın işte iyi isen seni bir anda istediğin yere getirebilir. Fakat arzu ve istek yok ise şansa inanmam çünkü şans sadece bir kadından doğmaz.

Bar çalışmaları yapıyorsunuz, bar çalışmasının zorlukları var mı?

Yıllarca barlarda söyledim. Her işin diye klasik bir cümle ile başlamak isterdim ama inanın her iş gibi değil. Dünya’da; farklı, o an üzgün, o an mutlu, o an sinirli, o an keyifli ne kadar adam var ise aynı mekanda olabilir. Ve siz onları her zaman onların istediği duyguya sokmak zorundasınız. Benim en büyük zorluğum içeride sigara içildiği zaman oluyor yani kullanmıyorum bu yüzden beni oldukça rahatsız ediyordu ama artık öyle şeyler kalmadı zaten. Genel olarak sürekli müzik yapıldığı için hiçbir müzisyen barlardaki ses sistemlerinden memnun kalmaz e tabi benimde ilk 3 de yer alır. Ama şuan o konuda da daha duyarlı işletmeler.

Başarısızlık nasıl etkiler?

Beni genelde hırslandırır. Ve çoğu kez iyi ki başarısız olmuşum dediğim olur. Çünkü çıtayı ne kadar yükseltirseniz o kadar çalışmanız gerekir.  

Emrah Hacıoğlu’nu üç sözcükle anlatmak isteseniz, hangi sözcüklerle anlatırdınız?

Aşırı Hayvansever
Müzik Aşığı 
Moda

Ödüllere nasıl bakıyorsunuz? Her zaman hak edenler mi alıyor?

Ben ödüllerin verilen sanatçıyı onure etmesinden çok  perde arkası reklamlarına yönelik yapıldığını düşünüyorum. Tesadüf de olsa hak edenler mutlaka almıştır.

Konser çalışmalarınız var mı? Konuşalım mı konser çalışmalarınızdan?

*Konserlerim her zaman hız kesmeden devam eder çünkü kalbime ve beynime giden en büyük damar sahnedir. Ankara’da sıkça konserlerim oluyor. Ve her yıl en az 2 kere şehir dışı konserlerimiz de olur.

Sizi neler kızdırır?

*Beni Sadece insanlar kızdırır. Daha çok detay ararsak beni yalan ve iftira kızdırır.

Bu camiada dostluk var mı?

*Mutlaka vardır. Yani bazen çıkıyordur.  Benim dostlarım var. Ama dostlarıma da sormak lazım çift taraflı ise gerçektir. Böyle bir şey.  

Bu müzik yolculuğunuzda sizi destekleyenler oldu mu?

*Bu soruyu okur okumaz aklıma kız arkadaşım geldi  en büyük destekçim hep o oldu. 
sonra ailem.

Yaralarınızı nasıl sararsınız?

*Yarası olmayan bir insanın tecrübeleri olmaz. Ben zamanla sararım yaralarımı en iyi ilaç herkesin dediği gibi zamandır.

Sizce mutluluğun anahtarı nedir? Ya da bu anahtar hiç elinize geçti mi?

*Mutluluk, menfaat gözetmeksizin bir canlıya yüreğinizle ve vicdanınızla dokunmaktır. Şuan o anahtar bende ama elimde değil yüreğimde taşıyorum. Ancak yüreğinizde taşırsanız o anahtar hep sizde kalır. Bu şarkılar aşk olmadan ortaya çıkmaz. 

Aşk desem neler söylersiniz? Aşk size ne kadar yakın?

*Aşk bence erkeğin ve kadının birleşme arzusudur. Yani merdiven gibi düşünün ilk 3 basamaktır. 4’ncü basamaktan sonrası ise ruhunu ve onun her halini sevmeyi gerektirir. Siz aşkı istediğiniz kadar sahiplenin aşkın sizi sahiplenmesi için en az bir 10 basamak çıkmanız gerekmektedir. 

Karşınızdakine bakışlarınızla tüm duygularınızı anlatır mısınız?

*Hayır. Duygular ancak taştığında dilden ve gözden dökülürler. Ve bu hiçbir zaman kalabalık da olmaz. 

Güzellik görecelidir. Siz kimlere güzel dersiniz?

*Ben sade ve doğal olan şeylere güzel derim.

Aynalarla aranız nasıl?

Ssahneler işimiz olunca aynalarla aramız oldukça iyi 

Kendinizi yakışıklı buluyor musunuz?

*Elim ayağım düzgün işte 

Yaşlanmak sizi korkutuyor mu?

*Evet. Hep çocuk kalmak isterdim.

Şarkılarınızla kendinizi yeterince ifade edebildiğinizi düşünüyor musunuz?

*Beni ifade edecek şarkılar yaparsam piyasa anlamında tüm kuralları bozmak zorunda kalırım.

Siz kimleri dinlersiniz?

*ben Türkiyede Redd dinlerim.

Dünya’da ise; İl Divo, Queen, Steel Heart gibi grupları…

Röportaj
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR