Gündeminde enerji ve güvenlik konusu var

Güney Kıbrıs’a yarın bir günlük ziyaret gerçekleştirecek olan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun gündeminin en üst sırasında enerji ve güvenlik konusunun bulunduğu belirtildi. Kıbrıs Rum Kesiminde yayınlanan Fileleftheros gazetesi,...

Gündeminde enerji ve güvenlik konusu var
Bu içerik 557 kez okundu.
Güney Kıbrıs’a yarın bir günlük ziyaret gerçekleştirecek olan İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun gündeminin en üst sırasında enerji ve güvenlik konusunun bulunduğu belirtildi.
Kıbrıs Rum Kesiminde yayınlanan Fileleftheros gazetesi, “Dikkat Enerjiye Çevrili” başlıklı haberinde, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu’nun yarın Güney Kıbrıs’a yapacağı bir günlük ziyaret çerçevesinde Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis ile bir araya geleceğini ve görüşmenin gündeminde esas olarak enerji ve güvenlik konusunun bulunacağını yazdı. Gazete, enerji konusuna ilişkin olarak Anastasiadis ve Netanyahu’nun doğalgazın taşınması konularını ele alacağını, bununla birlikte iki tarafı öncelikle ilgilendiren noktanın, hidrokarbonun değerlendirilmesi yöntemlerinin belirlenmesi olduğunu yazdı.
Alithia gazetesi, Netanyahu’nun ziyaretinin sekiz saati geçmeyeceğini ancak bu süre içerisinde, enerji, güvenlik, iki ülke arasındaki ilişkiler, Rum Yönetimi Başkanı Nikos Anastasiadis’in, İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ile Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Avrupa Konseyi’ne ayrı ayrı çağrılması girişimi konularının ele alınacağını belirtti.
İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu ve beraberindeki heyetin yarın sabah Larnaka Havalimanına geleceğini ardından Anastasiadis ile görüşmek için Rum Başkanlığı’na gideceğini belirten gazete, Netanyahu’nun heyetinde İsrail Enerji Bakanının da hazır bulunacağına kesin gözle bakıldığını yazdı. Habere göre, Netanyahu ve Anastasiadis’in ortak basın toplantısı düzenlemesi bekleniyor. Gazete, enerji konusunun ele alınacak konuların başında geldiğini, bununla birlikte güvenlik, ekonomi ve turizm konularının da görüşülmesinin beklendiğini yazdı.

NETANYAHU İÇİN YOĞUN GÜVENLİK TEDBİRLERİ
Gazete, İsrail Başbakanı Netanyahu için yoğun güvenlik önlemlerinin sadece yoğun değil eşi görülmemiş olacağını belirtti. Güvenlik tedbirlerinin, Mossad ajanlarının kilit noktalarda yer almasıyla, İsrail gizli servisleri ile işbirliği kapsamında alınacağını yazan gazete, güvenlik tedbirleri için ayrıca sürekli toplantıların yapıldığına dikkati çekti. Habere göre, güvenlik tedbirleri Larnaka havalimanının yanı sıra denizde de alınacak.
Simerini gazetesi, Netanyahu’nun ziyareti nedeniyle Güney Kıbrıs güvenlik birimlerinin bugünden itibaren kırmızı alarmda olacağını yazdı. Gazete, Netanyahu’yu taşıyacak kurşun geçirmeyen aracın da bugün Güney Kıbrıs’a gideceğini belirtti.
(İHA)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR