Görüş ayrılığıyla ilgili soruya yanıt verdi!

Bugün toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş önemli açıklamalarda bulundu. AYM'nin verdiği karara saygı duymadığını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklaması hakkında Kurtulmuş 'Herkes Türkiye'de herhangi bir mahkeme kararına karşı görüşünü ifade edebilir' dedi.

Görüş ayrılığıyla ilgili soruya yanıt verdi!
Bu içerik 931 kez okundu.

Bugün akşam saatlerinde toplanan Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş açıklamalarda bulundu. Güneydoğu'da devam eden terör operasyonları hakkında konuşan Kurtulmuş en yakın zamanda Sur'daki ve diğer ilçelerin PKK'dan temizleneceğini söyledi. 

AYM'nin Can Dündar ve Erdem Gül hakkında verdiği karara saygı duymadığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında sorulan soruyu cevaplayan Kurtulmuş 'Herkes Türkiye'de herhangi bir mahkeme kararına karşı görüşünü ifade edebilir' dedi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın bu açıklamayı AYM'nin bu kararı aldıktan sonra yaptığına dikkat çeken Kurtulmuş "Cumhurbaşkanımız, bu görüşlerini Anayasa Mahkemesi karar almadan önce değil, kararını aldıktan sonra ifade etmiştir. Dolayısıyla bunu tabii seyri içinde herhangi bir mahkemenin almış olduğu karara karşı kendi görüşünü, kendi konumunu tespit etmesi olarak görmek yerindedir. Yoksa Anayasa Mahkemesi'nin bireysel başvurulara karşı bir müracaat mercii olmasını ortadan kaldıracak bir görüş değildir. Zaten bu adımı atan sayın Cumhurbaşkanımızın kendisidir." dedi. 

Artvin Cerattepe'ye yapılması planlan maden hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu arasında görüş ayrılığı olup olmadığına yönelik soruyu cevaplayan Kurtulmuş bu durumun mümkün olmadığını belirtti. Hükümet ile Beştepe arasında görüş ayrılığı olduğuna yönelik bir algı operasyonu yürütüldüğünü söyleyen Kurtulmuş 'Görüşler ortadadır, ikilik tezinin doğru olmadığını düşünüyorum. Gezi parkı eylemlerinin nasıl kısa bir sürede çarpıtıldı, Türkiye'nin nasıl köşeye sıkıştırılmak istendiğini gördük' dedi. 

Erdem Gül Can Dündar Cerattepe'ye Cumhurbaşkanı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR