Google'ye dayanamadı Yahoo'ya ne oldu

Bir zamanlar Google'nin en büyük rakibi olan Yahoo girdiği ekonomik bunalımdan çıkamayınca elinde bulunan şirketleri tek tek elden çıkarmaya başladı.Yahoo Çin merkezli Alibaba alışveriş sitesine alıcı aramaya başladı.

Google'ye dayanamadı Yahoo'ya ne oldu
Bu içerik 1475 kez okundu.

Şirkete yakın kaynaklara dayandırılan haberlere göre, Google'ın en büyük rakibi Yahoo, ekonomik sıkıntılarına çözüm bulmak için bir dizi toplantı gerçekleştiriyor. 

Alınan bilgilere göre, yönetim kurulu iki ana yol haritası üzerinde görüşecek ve ya Yahoo'nun Çin merkezli online alışveriş platformu Alibaba'daki hisseleri için alıcı aranacak ya da şirket, internet alanında hizmet veren hizmetlerini satışa çıkaracak. 

ALİBABA HİSSELERİNİN DEĞERİ 30 MİLYAR DOLAR

Alibaba'da 384 milyon adet hissesi bulunan Yahoo'nun bu hisseleri satması halinde 30 milyar dolarlık bir gelir elde etmesi bekleniyor. 

Yaklaşık 4 yıldır şirketin başında bulunan Marissa Mayer yönetimindeki Yahoo'nun gelirleri 2015'te yüzde 8 düşmüş, şirket aynı dönemde yüzde 33 değer kaybetmişti. 

Yaklaşık 4 yıldır Yahoo'nun CEO'su olan Marissa Mayer umulanın aksine bu dönemde şirketin gelirlerini artıramadı.
 
GOOGLE VE FACEBOOK'UN ARKASINDA KALDI
Online reklamcılık alanında beklentiyi karşılayamayan şirket CEO değişikliiğine giderek Marissa Mayer'ı göreve getirmiş, ancak bu değişikliğe rağmen Yahoo, mobil reklam piyasasında sosyal medya devi Facebook ve internet devi Google'ın gerisinde kalarak gelirlerini artıramamıştı. 
Cuma günü son bulması beklenen görüşmeler ile ilgili henüz Yahoo'dan resmi bir açıklama gelmedi. 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR