Gmail'den yüz güldüren açıklama geldi!

Milyarlarca kullanıcısı olan Gmail artık şifresiz olarak açılacak. Google, kullanıcılarının akıllı telefonlarını Gmail hesaplarına tanıttıktan sonra şifresiz giriş yapmalarına izin verecek. Google'ın bu çalışması Whatsapweb özelliğine çok benziyor. Gmail hesabınızı bilgisayarda açmak isterseniz Google size bir barkod verecek ve Gmail hesabınıza bu barkodu okutarak giriş yapabileceksiniz.

Gmail'den yüz güldüren açıklama geldi!
Bu içerik 1564 kez okundu.

Google, Gmail hesabı olanlar için kullanışlı bir özellik geliştirme için çalışmalarını başlattı. Dünyada milyarlarca kişi tarafından kullanılan Gmail hesabınıza artık şifresiz giriş yapabileceksiniz. Whatpsap'ın web özelliğine benzenyen bu çalışma Gmail kullanıcılarının yüzünü güldüreceğe benziyor. 

Rohit Paul (rp1226) isimli Reddit kullanıcısı tarafından ortaya çıkarılan bu özelliğin ardından Google uzmanları çalışmalarını başlattılar. Gmail hesabınıza akıllı telefonunuzu tanıttıktan sonra maillerinize şifresiz olarak erişebileceksiniz. 

Whatsap'ın bilgisayarda kullanılabilmesine imkan tanıyan özelliği Google, Gmail hesaplarınızı da getirecek. Gmail hesaplarını bilgisayarda kullanacak olanlar Google tarafından verilen barkodu Gmail hesaplarına okutarak bilgisayarda işlemlerine devam edecekler. 

Google, telefonun kaybolması, çalınması veya bataryasının bitmesi durumunda ise manuel şifre girişine olanak sağlayacağını belirtiyor. Gmail'in bu özelliğinin hangi telefonlarda çalışıp çalışmayacağı ise henüz bilinmiyor. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR