Federal Rekabet Kurumu'ndan kritik uyarı

Sınırımızı ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye ile Rusya arasındaki kriz devam ediyor.

Federal Rekabet Kurumu'ndan kritik uyarı
Bu içerik 1385 kez okundu.

Rusya 1 Ocak gününden itibaren Türk ürünlerine ambargo uygulamaya başlayacak. Rusya'nın Türk ürünlerine ambargo uygulayacak olması Rus halkını tedirgin etmeye devam ediyor. Türk ürünlerine ambargo nedeni ile fiyatların yükselmesinden endişe eden Rusya Federal Rekabet Kurumu FAS üretici ve perakendecilere uyarı mektubu gönderdi.

Türkiye sınırını ihlal eden Rus uçağının F16'lar tarafından düşürülmesinin ardından Rusya ile Türkiye arasındaki kriz devam ediyor. Rusya uçağının düşürülmesinin ardından Türk ürünlerine ambargo uygulamaya başladı. Rusya'nın Türk ürünlerine ambargo uygulaması Rus iş dünyasını çok rahatsız etti. 


Rusya Federal Rekabet Kurumu FAS 1 Ocak gününden itibaren uygulamaya konulacak olan ambargo nedeni ile Rus iş dünyasına uyarı mektubu yolladı. Rusya'nın özellikle gıda konusunda en büyük tedarikçisinin Türkiye olduğunu hatırlatan Rusya Federal Rekabet Kurumu FAS, yürürlüğe konulacak olan ambargo nedeni ile fiyatların çok yükseltilmemesini istedi. 

Türkiye'den mal alımının kesileceğini bu nedenle üretici ve parakendicilere uyarı mektubu gönderen Rusya Federal Rekabet Kurumu FAS uyarıların ihlal edilmesi halinde cezai işlemlerin yapılacağını bildirdi. Türk ürünlerine ambargo nedeni ile fiyatları yükseltecek olan üretici yada parakendicilerin belirli aralıklarla denetlemeye tabi tututlacağı açıklandı. 


Rusya Federal Rekabet Kurumu FAS gönderdiği uyarı mektubunda şirketlerden, “Fiyatların arttırılmaması için kararlar alınması ve desteklenmesi” istendi.  

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR