Etimesgut kurban kesim yerleri? Deve fiyatı ne?

Etimesgut hayvan satış noktası, Ankara'ya hizmet ediyor. Büyükbaş kurbanların yanı sıra Ankara Keçisi ve develer de satışa sunuldu.

Etimesgut kurban kesim yerleri? Deve fiyatı ne?
Bu içerik 1610 kez okundu.

Yozgat’tan getirilen develer, pazarın maskotu oldu. Develerin her biri 10 bin TL’den satılıyor. Pazardaki 500 çadırda 10 bin büyükbaş ve 20 bin küçükbaş kurbanlık alıcısını bekliyor.

Etimesgut Belediyesi, Yeşilova Mahallesi’nde kurduğu Kurban Satış ve Kesim Yeri’nde alıcı ve satıcıların mağdur olmaması için bütün tedbirleri aldı. Pazara, ibadethane, lavabo, dinlenme ve yeme içme alanları oluşturuldu. Zabıta ekiplerince pazarın güvenliği 24 saat sağlanıyor. Kurban satış yerinde, su ve gübre dağıtımları düzenli olarak gerçekleştiriliyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü, Sağlık Raporu ve Menşe-i Kağıdı olmayan kurbanlıkların satışına izin vermiyor, kurbanlıkları sürekli olarak sağlık kontrolünden geçiriyor, sinek ve haşereye karşı ilaçlama yapıyor.

YOZGAT DEVESİ

Kurban Pazarında her bütçeye göre kurbanlık bulmak mümkün. Büyükbaş hayvanların fiyatı kilosuna göre değişiklik gösteriyor. Pazarda Çorum’dan gelen 1 ton 200 kiloluk ‘Boğa’, 20  bin TL’ye sahibini bekliyor. Yozgat’ın Kadışehri İlçesinden gelen 3 deve ise pazarın maskotu oldu. 500 numaralı standta Erol Aslan’ın sahibi olduğu develer 10 bin TL’den satışa sunuluyor. Erol Aslan, develerin yaklaşık 400 kilo geldiğini belirterek, “Develeri kendim Kadışehri’nde yetiştirdim. Bu kurbanda değişiklik yapıp deve kesmek isteyenler varsa Etimesgut Kurban Pazarına gelsin. Deve eti gerçekten çok lezzetlidir” dedi.

KESİM NOKTALARI

Etimesgutlular, 6 noktada kurbanlarını kesebilecekler. Bu yıl yeni açılan Yukarı Yurtçu Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde de kesim noktası kurulacak. Etimesgut’taki Kurban kesim noktaları şöyle: Yeşilova Mahallesi Kurban Satış ve Kesim Yeri, Eryaman 1. Etap Kapalı Pazar Yeri, Elvankent Kapalı Pazar Yeri, Alsancak Mahallesi Pazar Yeri, Güzelkent Mahallesi Pazar Yeri, Yukarı Yurtçu Mahallesi Kapalı Pazar Yeri.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR