Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Masum ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ile telefonda görüştü. Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede terörle mücadele konusu ele alındı. Türkiye’deki son terör saldırılarında...

Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Masum ile görüştü
Bu içerik 535 kez okundu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Cumhurbaşkanı Fuad Masum ile telefonda görüştü.
Cumhurbaşkanlığı kaynaklarından edinilen bilgiye göre, görüşmede terörle mücadele konusu ele alındı. Türkiye’deki son terör saldırılarında hayatlarını kaybeden vatandaşlar, askerler ve polisler için taziyelerini ileten Irak Cumhurbaşkanı Masum’un saldırılar akabinde Türkiye’nin düzenlediği operasyonları anlayışla karşıladığını belirttiği öğrenildi.
Görüşme sırasında DAEŞ’i bölgeye yayılmış bir virüs olarak niteleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin tüm terör örgütleriyle sonuna kadar mücadele edeceğini vurguladı. DAEŞ’in yanı sıra PKK’nın da bölge için bir bela olduğuna dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, Türkiye’deki terör eylemlerine son vermediği sürece PKK’ya karşı kapsamlı mücadelenin süreceğini belirttiği öğrenildi. Edinilen bilgiye göre Masum, PKK’nın şiddet eylemlerine devam etmesinin barış sürecinin yanı sıra bölgeyi de olumsuz etkileyebileceğine işaret etti. Terör örgütü PKK’nın silahları gömmesi gerektiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, herhangi bir teröristin, bir başka teröristle mücadele ediyor izlenimi veriyor diye terörist kimliğinden sıyrılmasının mümkün olamayacağını belirtti.
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Iraklı mevkidaşı Masum’a, Irak’ta bazı yerlerin halen DAEŞ ve PKK işgalinde olmasından büyük üzüntü duyduklarını belirterek, terör örgütleriyle mücadelede işbirliğinin büyük önem taşıdığını söylediği kaydedildi. Görüşme talebi Irak’tan geldi ve yaklaşık 30 dakika sürdü.
(İHA)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR