Emeklilerin beklediği zam AK Parti'de!

Emeklilerin aylardır beklediği haber bugün geldi.

Emeklilerin beklediği zam AK Parti'de!
Bu içerik 1427 kez okundu.

AK Parti seçim vaadi olarak emekli maaşlarına 100 liralık zam yapılacağını açıklamıştı. Emekli maaşlarına kısa süreli olarak yapılacak olan seyyanen zam bugün Meclis'te kabul edildi. Milyonlarca emekli maaşlarını Ocak ayından itibaren 100 lira zamlı olarak alabilecekler.

Milyonlarca emekli maaşlarına yapılacak olan 100 liralık seyyanen zammı bekliyorlardı. Emeklilerin beklediği haber bugün geldi. Emekli maaşlarına yapılacak olan seyyanen zam bugün Meclis'te kabul edildi. Kabul edilen yasa tasarısı ile birlikte SSK ve Bağkur emeklileri Ocak ayında maaşlarını 100 lira zamlı olarak alacaklar. 

 Gelir Vergisi Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısının kabul edilmesi ile birlikte yürürlüğe konulan geçici bazı maddelerin süreleri uzatılacak. Bugün kabul edilen yasaya göre SSK ve Bağkur emeklilerine 2016 yılında yapılacak zamma ek olarak ayda 100 liralık seyyanen zam ödemesi de yapılacak. 

 

Ak Parti'nin seçim vaatlerinde biri olan emekli zammının yasalaşmasının ardından Başbakan Davutoğlu Twitter hesabından bir paylaşım yaptı. Başbakan Davutoğlu  "SSK ve Bağkur emeklilerimizin maaşlarına yıllık  bin 200 lira seyyanen zam yapılması Meclis'te kabul edildi. Söz verdik, yapıyoruz. Hayırlı olsun" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR