Elazığ'da büyük hizmet atağı...

Kurulacak Aile Psikolojik Danışma Merkezinde, aile içi iletişim, aile içi şiddet, çocuk ve ergen psikolojisi ile madde bağımlılığıyla ilgili olarak vatandaşlara ücretsiz hizmet sunulacak.

Elazığ'da büyük hizmet atağı...
Bu içerik 968 kez okundu.
Elazığ Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü ve Kültür Müdürlüğü tarafından hazırlanan ‘Aile Psikolojik Danışma Merkezi’ ile ‘Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz’ projeleri finansman sözleşmeleri, Elazığ Valiliği koordinasyonunda imzalandı.
Kalkınma Bakanlığı SODES Projesi kapsamında Elazığ’da kabul edilen 23 proje arasında yer alan Aile Psikolojik Danışma Merkezi ile Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz Projeleri, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçirilecek.
Proje doğrultusunda kurulacak Aile Psikolojik Danışma Merkezinde, aile içi iletişim, aile içi şiddet, çocuk ve ergen psikolojisi ile madde bağımlılığıyla ilgili olarak vatandaşlara ücretsiz hizmet sunulacak.
Mermer Çağında Yeni Nesiller projesiyle de Elazığ’da gelecek vadeden sektörlerin başında gelen mermercilik sektörüne kalifiye eleman yetiştirmek ve istihdam sağlanması amaçlanıyor. 
Projelerle ilgili bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Varol, “Halkımıza faydalı olacak bu projelerin, hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karataş ise, şehre katma değer sağlayacak Mermer Çağında Yeni Nesiller projesiyle 30 kişilik bir istihdam oluşturacaklarını belirterek, projelerin hayırlı olması temennisinde bulundu.
Elazığ Belediyesi Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Sosyal belediyecilik ilkemiz doğrultusunda insan odaklı hizmetlerimize bu iki projeyle destek sağlayacağız. Projelerimiz arasında yer alan Aile Psikolojik Danışma Merkezinde toplumsal dokuya katkı ve destek sağlamayı amaçlıyoruz. Mermer Çağına Yeni Nesillerle Adım Atıyoruz projesiyle de bir yandan ilimiz ekonomisinde önemli bir yere sahip olan mermerciliğin gelişimine katkı sağlanacak, diğer taraftan da bu sektörde kalifiye eleman yetiştirerek, gençlerimize istihdam  alanı sağlamış olacağız” denildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR