Dumanlı'nın mesajı olay oldu...

İşte söylentiler ve gerçekler...

Dumanlı'nın mesajı olay oldu...
Bu içerik 1515 kez okundu.

1964 Yozgat doğumlu Ekrem Dumanlı Lise 1′e kadar Yozgat’ta kalıp Lise 2 ve 3′ü Ankara‘da okumuştur. Ekrem Dumanlı, 16 yaşına girdiği yıl 12 Eylül’ün ertesi günü tutuklanmış, yargılanana kadar 1 yıl cezaevinde yatmıştır. Yargılanmasının ardından tahliye edilen, sonrasında da beraat eden Ekrem Dumanlı, 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun olmuştur.

Ekrem Dumanlı 1993 yılında Zaman Gazetesi Kültür Sanat Servisi’nde muhabir olarak çalışmaya başlamıştır. Daha sonra sırasıyla Kültür Sanat Servisi Editörlüğü ve Genel Yayın Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş, 1997 yılında medya üzerinde çalışmalar yapmak üzere ABD’ye gitmiştir.

Ekrem Dumanlı Boston’da Emerson College’ta yüksek lisansını tamamlamasının ardından Ağustos 2001′de Türkiye’ye dönerek halen sürdürmekte olduğu Zaman Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlenmiştir. Yayımlanmış birçok eseri bulunan Dumanlı’nın “Son Duruşma” adlı tiyatro eseri halen İstanbul Dünya Sahnesi oyuncuları tarafından sahnelenmektedir.

Medya Derneği Başkan Yardımcısı ve WAN (World Association of Newspapers) üyesi olan Ekrem Dumanlı, ayrıca BJK kongre üyesidir.  Ekrem Dumanlı, İngilizce bilmektedir. Evli, iki kız, 1 erkek çocuk babasıdır.

İŞTE EKREM DUMANLI'NIN AÇIKLAMASI

Son dönemde basına ve şahsıma uygulanan hukuksuz baskılar nedeniyle Genel Yayın Yönetmenliği görevimi yapamadığımı görüyorum.

2001'den beri hizmet vermeye gayret ettiğim Zaman Gazetesi'ne yeterince ve verimli şekilde katkı sağlayamadığımı, sağlığımın da artık buna el vermediğini düşünüyorum. Bu nedenle elimden geldiğince ve samimiyetle sürdürmeye gayret ettiğim genel yayın yönetmenliği görevimden istifa ediyorum.

Özgür düşüncenin kalesi olan gazeteme ve bu gazetede görev yapan tüm arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Onca sene içerisinde verdikleri eşsiz destekten dolayı okurlarımıza minnettarlığımı arz ederim.

Kamuoyuna saygılarımla...

EKREM DUMANLI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR