Davutooğlu'nun önerisini merak ediyoruz?

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, MHP Lideri Bahçeli'nin terörün hakim olduğu sorunlu bölgede sıkıyönetim teklifine tepki gösteren Başbakan Davutoğlu'na "Nedir sizin öneriniz? Sıkıyönetimin karşılığı neyi öneriyorsunuz bölgede? Özerklik mi? Yoksa daha fazla şehit mi?" sorusunu yöneltti.

Davutooğlu'nun önerisini merak ediyoruz?
Bu içerik 570 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya,  Türkiye Cumhuriyeti'nin tarihinin en buhranlı dönemlerinden birini yaşadığını, bölücü terörün paralel devlet inşa ettiği bölgeyi Türkiye'den koparmak için kan döktüğünü, her gün şehitler verilerek ocakların söndüğüne dikkat çekerek, "Bu tablonun sorumlusu hiç şüphe yok ki, 2002'de terörden arındırılmış bir Türkiye yönetimini devralan ve 13 yıl tek başına iktidar koltuğunda oturan AKP'dir." dedi.

 

CHP-AKP ÇAY-KAHVE İÇMİŞLER

CHP ve AKP'nin koalisyon görüşmeleriyle milletin en kıymetli bir ayının heba edildiğini savunan Karakaya "32 gün boyunca birbirine gidip-gelmişler, çay-kahve içmişler. Türkiye bir aydır dedikodu ile meşgul edildi. Oysa MHP, ortak hükümeti kurmaları için ikisine de destek vermişti" diye konuştu.

Bu görüşmelerden sonuç çıkmayınca hükümet kurulması için MHP'nin AKP'ye dört şart koştuğunu hatırlatan Karakaya "MHP'nin sunduğu 4 maddelik şart, Türkiye için altın değerinde bir fırsattı ama maalesef AKP siyasi ihtirasları uğruna bu fırsatı geri tepti." ifadesini kullandı.

 

Karakaya şöyle devam etti:

"MHP'nin Türk Milleti adına ortaya koyduğu şartlar neydi? Türkiye'nin üniter yapısının korunması için 'Anayasa'nın ilk 4 maddesine dokunmayın' dedik. 'Yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasına izin verin' dedik. Terörü başımıza bela eden 'çözülme sürecini bitirin' dedik. Bir de, Meclisin yaptığı yasaları tanımayan Cumhurbaşkanı'nın Anayasal sınırlar içine çekilmesini istedik. Bu maddelere aklı başında olan, ülkesini seven kim hayır diyebilir? AKP itiraz etti. Kabul etmediler. PKK'nın gayrimeşru taleplerini baş tacı eden AKP, MHP'nin 4 maddelik meşru talebine kulak tıkadı. 4 tane Bakanı korumak için Türkiye'yi ateşe attılar. Yazıklar olsun!"

 

MGK ŞİMDİ DEĞİLSE NE ZAMAN TOPLANACAK

 

Devlet Bahçeli'nin son açıklamasına atıfta bulunan Karakaya "Şimdi Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli'nin MGK'nun toplanması ve sorunlu bölgeler için sıkıyönetim talebine karşı çıkıyorlar. MGK bugün toplanmayacak da ne zaman toplanacak? Anayasal bir kurum olan sıkıyönetim istemek demokrasiye niye aykırı olsun?

Terör örgütü 2 ilde 10 ilçede özerklik ilan ettim diyor; siz anayasal bir kurum olan sıkıyönetimi dillendirdi diye MHP'ye veryansın ediyorsunuz. Nedir sizin öneriniz? Sıkıyönetimin karşılığı neyi öneriyorsunuz bölgede? Özerklik mi? Yoksa daha fazla şehit mi? Çözüm sürecinizin ülkeyi getirdiği noktayı hep beraber gördük!"

 

BÜTÜN SİSTEMLER İNSAN İÇİN İNŞA EDİLİR

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Adana Milletvekili Prof. Dr. Mevlüt Karakaya, açıklamasını şu sözlerle bitirdi:

"Bütün sistemler insanlar için inşa edilir, insanlar sistemler için harcanmaz. Kendi düzenlerinin devamını Mehmetçiğin, Türk polisinin kanından daha değerli görenler yarın milletin karşısına nasıl çıkacaklar acaba? Geldiğimiz nokta vahimdir. Duracak zaman yoktur. Kanayan yaraya neşter vurma zamanıdır. Yılanın akıttığı zehir bütün vücudu sarmadan acil tedbir gerekmektedir."

 

Ortadoğu gazetesi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR