Çok kritik noktayı ele geçirdi

Türkmendağı'nda bulunan Burc el Kasab tepesinde şiddetli çatışmalar devam ediyor. Esed rejimi askerleri ile Türkmenler arasında yaşanan çatışmaların ardından Burc el Kasap tepesinin yeniden muhaliflerin kontrolüne geçtiği açıklandı. Esed rejiminin bu çatışmalarda çok sayıda asker kaybettiği bildirildi.

Çok kritik noktayı ele geçirdi
Bu içerik 1106 kez okundu.

Suriye'de Türkmenlerin yoğunlukta olduğu Burc El Kasab tepesi bugün yeniden muhaliflerin kontrolüne geçti. Günlerdir rejim askerleri ile muhalifler arasında yaşanan çatışmaların bugün bir hayli şiddetlendiği açıklandı. Muhalifler ile rejim güçleri arasında yaşanan çatışmalarda rejimin çok sayıda asker kaybettiği açıklandı. 

Bayırbucak Türkmen bölgesinde yer alan Burc el Kasab Tepesi yeniden muhaliflerin kontrolüne geçti. Alınan bilgiye göre muhalifler 3 gün önce rejim güçlerine karşı kaybettiği stratejik anlamda önem taşıyan Burc el Kasab tepesine bugün sabah erken saatlerde saldırı başlattılar. 

Akşam saatlerine kadar devam eden çatışmanın ardından bölgenin yeniden muhaliflerin kontrolüne geçtiği bildirildi. Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre rejimin subaylarında bulunduğu çok sayıda askerini kaybettiği belirtildi. 

Türkmendağı'nın güneyinde bulunan ve 3 gün önce rejimin eline geçen Burc el Kasab Tepesi, birçok Türkmen köyü, Lazkiye-Halep karayolu ve Cebel Ekrad'a hakim konumda olması dolayısıyla stratejik önem taşıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR