Çinçin’e yapılan Çağrı Camii ibadete açıldı

Ankara’da mahalle camileri dönemini başlatan Altındağ Belediyesi, bir ibadethaneyi daha ilçeye kazandırdı. Altındağ Belediyesi tarafından Çinçin’e yapılan Çağrı Camii mütevazi bir törenle açıldı. Böylece Altındağ Belediyesi ilçeye 9 yeni mahalle camisi kazandırmış oldu.

Çinçin’e yapılan Çağrı Camii ibadete açıldı
Bu içerik 1673 kez okundu.

Siyasiler ilgi gösterdi

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin ev sahipliğinde gerçekleşen açılış törenine AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, eski bakan Cemil Çiçek, Ankara Vali Yardımcısı Raşit Zengin, Altındağ Kaymakamı Ali Fuat Türkel, Altındağ Müftüsü Enver Türkmen, AK Parti Altındağ İlçe Başkanı Ahmet Karaca, Altındağ Belediyesi meclis üyeleri ve birim müdürleri, mahalle muhtarları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Altındağ Belediyesi ‘FARKI’

AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, Altındağ’ın eski halini çok iyi bildiğini ifade etti. Altındağ’ın kısa sürede çok büyük mesafe kat ettiğini söyleyen İşler: “Yeni Türkiye’de yaşanan değişimin en güzel örneği Altındağ’dır” dedi.

“Kimsenin inanamayacağı bir değişim yaşandı”

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki sözlerine “Sizlerin şahadetiyle bir caminin daha açılışını gerçekleştiriyoruz” diyerek başladı. Bugüne kadar Altındağ’a 9 mahalle camisi yaptıklarını söyleyen Başkan Tiryaki, Çinçin’deki değişim üzerinde de durdu. “Bu bölgede son yıllar içinde büyük değişim yaşandı. Kentsel dönüşüm çalışmalarının yanı sıra pek çok yeni tesis yapıldı buraya. Altındağ Müftülük Binası, Altındağ Kültür Sarayı, kadınlar ve gençler için bir kültür merkezi, iki ayrı yüzme havuzu, bir büyük park, yapımı devam eden öğrenci yurdu… Bu saydıklarımın hepsini bu bölgeye yaptık. Yapmaya devam edeceğiz. Burada kimsenin inanmayacağı bir değişim yaşandı. Çinçin’in yerini Gültepe aldı.” diyen Başkan Tiryaki, Altındağlı vatandaşlara ‘İsimsiz kahramanlar’ diye seslendi ve ilçedeki dönüşüm çalışmalarını el ele yürüttüklerini dile getirdi.

Protokol konuşmalarının ardından açılış kurdelesi kesildi ve ilk namaz kılındı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR