CHP'den Davutoğlu'na FLAŞ çağrı!

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti Lideri Ahmet Davutoğlu'na "hükümeti kurma görevini gecikmeden Cumhurbaşkanı'na iade et" çağrısında bulundu.

CHP'den Davutoğlu'na FLAŞ çağrı!
Bu içerik 736 kez okundu.

AK Parti ile MHP arasında bugün yapılan görüşme sonrasında, MHP-AK Parti koalisyon ihtimalinin de ortadan kalkması, Ankara siyasi kulislerini hareketlendirdi. CHP'den, AK Parti Lideri Ahmet Davutoğlu'na "hükümeti kurma görevini gecikmeden Cumhurbaşkanı'na iade et" çağrısı geldi.

 

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel yaptığı açıklamada, şöyle dedi;

 

"Sayın Davutoğlu Bahçeli ile yaptığı görüşmeden sonraki açıklamasında koalisyon imkanı kalmadı demiştir. Şu anda, kendisinden beklenen bugünden tezi yok, görevi Cummhurbaşkanı'na iade etmesi. Cumhurbaşkanı'ndan beklentimiz de hükümeti kurmakla Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nu görevlendirmesidir."

 

"GECİKME, MİLLİ İRADEYE DARBE, SEÇMENE SAYGISIZLIK"

 

Görevin iade edilmesi ve hükümet kurma görevinin, seçimlerden ikinci parti olarak çıkan CHP'ye tevdi edilmesinde yaşanacak gecikmenin "görev ihlali" sayılması gerektiğini kaydeden Özel, şöyle dedi:

 

"Görevin iadesindeki her türlü gecikme ve yeni görevlendirmeye ilişkin her türlü ağırdan alma, görev ihlali, seçmene saygısızlık, milli iradeye darbe girişimi olur. Şu an tükenen ihtimal, Davutoğlu'nun başkanlığı'ndaki bir hükümeti kurulması ihtimalidir. Güvenoyu alabilecek diğer hükümet ihtimaller için bir hafta süremiz vardır."

 

"GÖREVİMİZ; ÜLKEYİ HÜKÜMETSİZ BIRAKMAMAK"

 

Özgür Özel şöyle devam etti,

 

"Kurallar bugün kurumlara, önemli görevler yüklemektedir. Davutoğlu'nun görevi görevi iade etmek, Cumhurbaşkanı'nın görevi gecikmeden hükümet kurma görevini CHP'ye vermek, bizlerin görevi de ülkeyi hükümetsiz bırakmamaktır."

"ERKEN SEÇİM İHTİMALİ, GEÇEN HAFTADAN DAHA AZ"

 

MHP'nin "erken seçim ihanettir" yönündeki açıklamalarına da dikkat çeken Özgür Özel, "MHP'nin 'erken seçim ihanettir" yolundaki geçen haftaki açıklamalarından sonra, bu parlamentodan bir hükümet çıkarmak ge çen haftaya göre daha mümkün görünebilir" dedi.

 

GRUP BAŞKAN VEKİLİ LEVENT GÖK'TEN DE AYNI ÇAĞRI GELDİ

 

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkan Vekili Levent Gök, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun MHP ile yaptığı görüşme sonrasında koalisyon hükümetinin kurulamadığı yönündeki açıklamalarını değerlendirdi. Gök, "Davutoğlu cumhurbaşkanından aldığı hükümeti kurma görevini derhal iade etmelidir. En çok oy alan ikinci parti olarak hükümeti kurma görevinin CHP'ye verilmesi gerekir. Cumhurbaşkanı'nın görevi verme veya vermeme lüksü olamaz. Ak Parti'ye tavsiyemiz CHP'nin kuracağı bir azınlık hükümetini desteklemeleri olur" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR