CHP sürecin sonunu değerlendirdi

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, “Bundan sonrası hükümet kurma görevi alan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun alacağı karar ve iktidar partisinin şu anda geçici hükümeti de yürüten Başbakanımızın alacağı karara bağlı” dedi.

CHP sürecin sonunu değerlendirdi
Bu içerik 655 kez okundu.

AK Parti ve CHP koalisyon heyetleri, son istikşafi toplantısını yapmak üzere Ankara Palas Devlet Konukevi’nde bir araya geldi. 7,5 saat süren görüşmenin ardından CHP heyeti adına Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç bir açıklama yaptı. Yoğun bir görüşme trafiğinin olduğunu belirten Koç, şöyle konuştu:

“Bugün dış politika, iç ve dış güvenlik ve eğitim sistemi üzerindeki görüşlerimizi ifade ettik. Sonuçta Türkiye’nin karşı karşıya kaldığı sorunlar ve bir hükümet kurma ihtiyacının tartışıldığı günlerden geçiyoruz. Böylesi bir görüşme düzeneği alt konu başlıkları da belirlenmiş olarak ifade edilmişti. Bu akşam onu tamamlamış oluyoruz. Biz günlük çalışmalardan sonra Sayın Genel Başkanımıza toplantıya katılan arkadaşlarımızla beraber o günün muhasebesini, o günün değerlendirmesini bir rapor olarak sunuyoruz. Hangi alt başlıklarda ne önermelerimiz oldu ne karşı öneriler geldi bunları değerlendirecek bir rapor sunuyoruz. Beşinci toplantıyla ilgili değerlendirmemizi de yarın kendisine sunacağız. CHP bu görüşme trafiğinde görüşmelerin başladığı ilk gün söylediğimiz temel sorumluluklarımızı bilerek ülkenin karşı karşıya kaldığı sorunları analiz ederek bu sorumluluğumuzu yerine getirdik. Bundan sonrası hükümet kurma görevi alan Sayın Ahmet Davutoğlu’nun alacağı karar ve iktidar partisinin şuanda geçici hükümeti de yürüten Başbakanımızın alacağı karara bağlı. Daha sonra bu çerçevede CHP’ye yönelik bir görüşme talebi olursa bu değerlendirilecek. Biz bize verilmiş görevi bu akşam itibariyle sonuçlandırmış oluyoruz.”

"RAPORUNUZ OLUMLU MU ?"

“Raporunuz olumlu mu” sorusuna Koç, “Olumlu olumsuz diye bir çerçeve sunmuyoruz. Biz yaptığımız tespitleri biliyoruz. Bazı konularda ciddi temel aykırılıklar, farklılıklar da var, örtüşen konular da var. Bütün bunlar sayın liderlere iletilecek. Ondan sonraki süreç bir tek sayın liderlerin değil eğer başka bir yönde gelişecekse partimizin yetkili kuruluna da götürülecek. Türkiye’nin bu kritik gündeminde ülkenin hükümetsiz kalmaması geniş tabanlı yüksek profilli birinci sınıf demokrasiyi hedefleyen bir ülkeyi nasıl oluşturabilirizin siyasi sorumluluğunu ev ödevini, siyasi ödevini yerine getirmiş oluyoruz” ifadelerini kullandı.

(İHA)

koç chp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR