Çanakkale Zaferi'nde Sincan'da okullar kazandı...

Sincan Belediyesinin Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yılına özel düzenlediği “Bir Hilal Uğruna Çanakkale” konulu resim ve kompozisyon yarışmasının sonuçları da belli oldu.

Çanakkale Zaferi'nde Sincan'da okullar kazandı...
Bu içerik 1053 kez okundu.

Oldukça çekişmeli geçen yarışmada Sühendan Kürklü Ortaokulu birinci, Ali Semerkandi İmam Hatip Oratokulu ikinci, Semiha İsen Ortaokulu üçüncü, Malazgirt İmam Hatip Ortaokulu ise dördüncü oldu. Liselerarası gerçekleşen yarışmada ise Fatih Anadolu Lisesi, Sincan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi ve Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi öğrencileri karşı karşıya geldi. Fatih Anadolu Lisesi birinci, Sincan Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi ikinci, Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi ise üçüncülüğü elde etti. Rakiplerini geride bırakarak birinciliği kazanan öğrenciler, “Ne mutlu Türküm diyene” sloganları ile salonu inletti.

Sincan Belediyesinin Çanakkale Zaferi’nin 101’inci yılına özel düzenlediği “Bir Hilal Uğruna Çanakkale” konulu resim ve kompozisyon yarışmasının sonuçları da belli oldu. Sincan’daki ortaokul ve lise öğrencileri arasında gerçekleşen yarışmada, Çanakkale ruhunu en güzel resmeden ve anlatan okullar, Bucuk Ortaokulu, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu, Şehit Evren Ayyarkın Ortaokulu, Tuna Üçer Ortaokulu, Cumhuriyet Ortaokulu, Ahi Evran Ortaokulu, İbni Sina Anadolu Lisesi, Sincan Anadolu İmam Hatip Lisesi, Yenikent Ahmet Çiçek Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Süleyman Demirel Anadolu Lisesi, Sincan Anadolu Lisesi ve Ersin Bacaksız Anadolu Lisesi olarak belirlendi.

Çanakkale Zaferi’nin gelecek nesillere aktarılması konusunda bu gibi yarışmaların önemli olduğunu belirten Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Amacımız, Kurtuluş Savaşımızın en önemli sayfalarından olan Çanakkale Zaferimizin anlam ve önemini genç nesillere kavratmak. Çanakkale bir destan… Bizim Çanakkale gibi bir mirasımız var. Bu mirası gelecek nesillere en iyi şekilde aktarmamız gerekiyor. Bu zafer sadece kazanılmış bir savaş değil, stratejinin, zekanın, fedakarlığın, birlik ve beraberliğin de önemli bir göstergesi. Çanakkale Zaferi’nin 101. yılında şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

Konusu sadece Çanakkale olan resim, kompozisyon ve bilgi yarışmalarında başarılı olan öğrencilere ödülleri, 18 Mart Cuma günü gerçekleşecek Çanakkale Şehitlerini Anma Programı’nda verilecek. Birinci olan öğrenciye laptop, ikinciye netbook, üçüncüyü tablet, dördüncüye ise MP4 Player hediye edilecek. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR