Bülent Taşan yazılı açıklama yaptı...

Ayaş'da yaşananlar, belediye ve ayaş köyleriyle ilgili söylenenler hakkında Belediye Başkanı Bülent Taşan açıklama yaptı...

Bülent Taşan yazılı açıklama yaptı...
Bu içerik 1067 kez okundu.

Belediyeden yapılan yazılı açıklama şöyle....

Başkanımız Bülent Taşan yapılan eleştirilere net ve sert cevap verdi.
" CİZGİNİZİ VE HADDİNİZİ AŞMAYIN"
Başkanımız Bülent Taşanın açıklaması:
Facebook'da , gazete sayfalarında,uzatılan mikrofonda şahsımı ve Ayaş Belediyesini eleştiri yağmuruna tutanlar ilk önce kendilerini "AHLAK İMTİHANIN" dan geçmelidirler.

Belediye başkanlığının sorumluluğunu ve yükünü taşıyan bir vatandaş olarak kişisel ve siyasal hesaplar yapanlarla çıkar alış-verişine girmeden halkıma hizmet etmeyi temel görev saydım.Hizmette sınır tanımayan siyaset anlayışımız Ayaş halkına getirdiğimiz yatırımları gören bazı kesimler Taraflı, çizgisini ve haddini aşarak Feryat sesleri yükseltmeye başladılar. Fakat ben onlara değil halkımın yüreğinin sesine kulak vermeyi tercih ediyorum ve etmeye de devam edeceğim. Bundan hiç bir hemşehrimin şüphesi olmasın.

Bu kesimler benim ve ekibimin bugüne kadar milliyetçi çizgisini bildikleri halde ve bir şehit yakını olduğumu bile bile sırf siyasetlerini şehit kanlarına bağlayanlardan başka bir tepki beklemek zaten mümkün değildir.
Bizler henüz terör olayları bu kadar tırmanmaz iken bile şehitlerimize saygı göstererek Ankara'da festivali iptal eden ilk belediye olduk.

Akabinde bizler Ankaralı şehitlerimizi uğurlarken bugün şehitler üzerinden siyaset yapan MHP ilçe başkanının hiçbir şehit cenazesine katılmamasının sebebini de bizler öğrenmek isteriz.
Ayrıca belediye olarak Ayaş merkez camisinde tüm şehitlerimize okutturduğumuz MEVLİD-İ ŞERİF'E Ayaş halkının yoğun katılımına rağmen bu mevlide de MHP ilçe başkanının ve MHP belediye başkan adaylarının bulunmaması şehitlere ve mevlide tepki olarak mı algılamak gerekirdi.

Günler öncesinde programlanan ve tüm belediye başkanlarının katılımlarının zorunlu olduğu resmi bir toplantı dolayısı ile Ankara dışında bulunmam ve kendisinin ifade ettiği gibi MHP'nin organizasyonuna katılamamamı fırsatçılık yapılarak şehit kanı üzerinden beslenmeyi ve şehitler üzerinden siyaset yapmayı alışkanlık adet haline getiren bu zihniyeti esefle kınıyorum.

Organizasyonun kime ait olduğuna bakmaksızın sırf "ŞEHİTLERİMİZE SAYGI" amacı ile bu yürüyüşe de belediye imkanlarını ve çalışanlarını seferber etmeyi kendimize görev bildik 

Ayaş'ta oturmayan ayda yılda bir kere Ayaş'a gelerek Sincan da esnaflık yapan MHP İlçe Başkanı Birol ATASEVEN' in ve Sincan'dan Ayaş'ın siyasetine dizayn vermeye çalışan gazeteci ve siyasetcilerden, Ayaş halkını ve Ayaş'ın geleceğini önemsemediklerini düşünüyorum. Ayaş halkı dün olduğu gibi bugünde bu gibi siyaset yapmaya ve Ayaş'ın geleceğini karartmak isteyenlere dersini verecektir. 

Şimdi soruyorum ? Başta siz Birol ATASEVEN olmak üzere bir zamanlar MHP'den Ayaş Belediyesi Başkanlığına aday olan Sevgili Babanız Sayın Fevzi ATASEVEN ve MHP den Aday olan Milliyetçilikten,Ülkücülükten bahseden Mehmet KİRAZDİBİ yakınımızda yer alan GÜDÜL ve NALLIHAN DAKİ şehit cenazelerimizde neredeydiniz. Sadece fırsatçılıkta ortaya mı ortaya çıkıyorsunuz?

Tüm Ayaşlıların katılımı ile okutulan Mevlit_i Şerifde Eski caminin neresinde namaz kıldınız? "Şehitlerimize Saygı" yürüyüşün de bu zatlar yürüyüşün neresindeydi? 
Katılım yapamayan herkese mazeret beyanı istiyorsun. Özellikle kendi parti organizasyonuna katılmayan Belediye Başkan Adayınızdan hesap soracağınıza AKPARTİLİ bir Belediye Başkanından (RESMİ bir toplantıda olduğunu bile bile ) hesap sormak siyasi ahlaka sığar mı ? Sen ve senin gibi düşünenlerle içinimizdeki İrlandalılara sesleniyorum ve diyorum ki "İğneyi kendinize,çuvaldızını başkasına batırın" ,"Çizginizi ve hattınızı aşmayın."Halk içinde ayrımcılık yaparak geleceğimiz olan çocuklarımıza ve gençlerimize kötü örnek olmayın.Şehitlerimizde,Bayrakta,Vatanda sadece sizin değil hepimizindir.Gün birlik Günüdür Tek Bayrak,Tek millet,Tek vatan diye haykırma günüdür.

Ayaş tarihi ile kültürü ile çağdaş modern bir ilçe olmak zorundadır.Hizmet yolunda Ayaşımızı güzelleştirmek adına engel tanımaksızın doğru bildiğimiz yolda ekibimle beraber durmadan gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. bundan hiçbir hemşerimin şüphesi olmasın. 
SAYGILARIMLA... 

BÜLENT TAŞAN
AYAŞ BELEDİYE BAŞKANI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR