Bu vatanın kıymetini bilelim!

Etimesgut protokol ve vatandaşların katılımıyla şehitlerimiz için mevlüt okundu.

Bu vatanın kıymetini bilelim!
Bu içerik 650 kez okundu.

Etimesgut Belediyesi, şehitlerimiz ve gazilerimiz için “Vefa Gecesi” düzenledi. Korkut Ata Kongre ve Kültür Merkezi Amfi Salon’da düzenlenen geceye, Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut Müftüsü Yunus Can, MHP Etimesgut İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy, şehit aileleri, gaziler, sivil toplum temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Vatandaşlara Türk Bayrağı dağıtıldı, lokma, lokum ve gül suyu ikram edildi.

DUALAR ŞEHİTLERİMİZ İÇİN

İstiklal Marşı ve Saygı Duruşuyla başlayan programda,  Etimesgut Camilerinde görevli imam-hatipler tarafından şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu. Kur’an tilavetinin ardından ilahiler seslendirildi. Vatan, bayrak ve şehitlikle ilgili şiirlerin de okunduğu gecede duygusal anlar yaşandı. Müftü Yunus Can’ın şehitlerimiz, gazilerimiz ve milletin birliği, beraberliği için yaptığı duaya katılımcılar hep birlikte amin dedi.

HERKESE NASİP OLMAZ

Programda konuşan eski Müftü Osman Albayrak, şehitliğin Allah katındaki en büyük makamlardan biri olduğunu söyledi. Etimesgut Müftüsü Yunus Can da şehitliğin herkese nasip olmadığını belirterek, “Bu vatan, bu bayrak, bu millet için canlarını feda eden şehitlerimize ne mutlu ki; onlar cennetle müjdelendiler. Şehitlik o kadar güzel bir şey ki cennete giden şehitler, cennette oldukları halde yeniden dünyaya gelip tekrar tekrar şehit olmak isterler” diye konuştu.

BU VATANIN KIYMETİNİ BİLELİM

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de konuşmasında şunları söyledi: “Biz millet olarak şehidimize, gazimize, vatanımıza, milletimize, vicdanımıza sahip çıkacağız. Bizler, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in övgüsüne mazhar olmuş, asırlardır mensup olduğumuz dine hizmet etmiş bir milletiz. Ecdadımız kanlarıyla, canlarıyla kazandıkları bu toprakları bize vatan yapmak için şehitler vermişlerdir. Vatanı olmayanların yaşadıklarını görüyoruz. Göçmen dramlarına şahit oluyoruz. Çok güzel bir vatanımız var. Bunun kıymetini bilelim. Birlik, beraberlik, kardeşlik içinde, barış içinde bu vatan toprağında yaşayalım. Ne yazık ki son günlerde acımızın ortaya çıkardığı tepki var. Bu tepki sokağa taştı. Tepkimizi ortaya koyarken, ‘Kaybedecek tek bir insanımız yok’ felsefesinden hareketle kardeş kavgasına yol açmayalım. Bu topraklarda yaşayan Türk’ü, Kürd’ü, Laz’ı, Çerkez’i herkes bizim insanımızdır. Bu vesileyle şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet, yakınlarına ve milletimize başsağlığı diliyorum. Büyük Türk Milleti’nin birliği ve vatanın bölünmez bütünlüğü için, Türk istiklali ve istikbali için, gerektiğinde aziz bedenlerini feda ederek görev ifa eden kahraman şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve saygı ile andığımız vefa gecemize katılan bütün hemşehrilerimize teşekkür ediyorum”.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR