Bu sefer görüşme öncesi Hayır demedi!

Tek başına iktidar olan Ak Parti yeni anayasa için çalışmalarını başladı. 1980 Anayasasının değiştirilmesi için Başbakan Davutoğlu muhalefet liderleri ile görüşmeye başladı. Kemal Kılıçdaroğlu ile ilk görüşmesini yapan Başbakan Davutoğlu bugün MHP lideri Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

Bu sefer görüşme öncesi Hayır demedi!
Bu içerik 1539 kez okundu.

1980 Anayasasının değiştirilmesi için Ak Parti düğmeye bastı. Başbakan Davutoğlu geçtiğimiz hafta darbe anayasası olarak nitelendirilen 1980 anayasının  değiştirilmesi için muhalefet liderleri ile görüşmelerini başlattı. Başbakan Davutoğlu Kemal Kılıçdaroğlu ile yeni anayasa görüşmesinin olumlu geçtiğini açıklamıştı. 

Kılıçdaroğlu ile görüşen Davutoğlu bugün MHP lideri Devlet Bahçeli ile biraraya geldi. Yeni anayasa görüşmesi Devlet Bahçeli'nin Meclis'teki odasında gerçekleşiyor. 

Yeni Anayasa görüşmesi için Devlet Bahçeli ile biraraya gelen Başbakan Davutoğlu'na Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ile AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı eşlik ediyor.

MHP'NİN İTİRAZ ETTİĞİ 4 MADDE VAR

Yeni anayasa hakkında MHP'nin kırmızı çizgileri var. MHP mevcut Anayasanın ilk dört maddesinin değiştirilmesine kesinlikle karşı çıktığını açıkladı. MHP, başkanlık sistemininde kabul edilemez olduğunu savunuyor. Devlet Bahçeli ile görüşen Davutoğlu AB uyum düzenlemelerinin hızlı şekilde yasalaşması için MHP'den destek isteyecek. 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR