Baylan, Vali Ataklı'yı ziyaret etti

Aksaray Öğrenci Meclis Başkanı Recep Baylan, Vali Şeref Ataklı'yı ziyaret etti. Öğrenci meclisleri ve faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Ataklı; demokrasi kültürünün gelişmesi, öğrenci meclisleri aracılığıyla ifade etmeleri, öğrencilerin gelişimlerine katkıda sağlayacak faaliyetlerde bulunmalarının önemli olduğunu söyledi.

Baylan, Vali Ataklı'yı ziyaret etti
Bu içerik 1373 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) “Demokrasi Eğitimi ve Öğrenci Meclisleri Seçimi” uygulaması kapsamında 2015-2016 eğitim öğretim yılı öğrenci meclis başkanı seçilen Recep Baylan, Vali Şeref Ataklı'yı ziyaret etti.


Öğrenci meclis başkanı Baylan ile beraberinde Aksaray Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Deniz Han, müdür yardımcısı Tayfun Teksan'ı Valilik makamında kabul eden Vali Şeref Ataklı,Baylan'ı İl Öğrenci Meclis Başkanlığına seçilmesinden dolayı tebrik etti.

Öğrenci meclisleri ve faaliyetleri hakkında bilgi alan Vali Ataklı; demokrasi kültürünün gelişmesi, öğrenci meclisleri aracılığıyla ifade etmeleri, öğrencilerin gelişimlerine katkıda sağlayacak faaliyetlerde bulunmalarının önemli olduğunu söyledi. Aksaray'da, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve diğer illerde Aksaray'ı en iyi şekilde temsil edeceğini ifade eden Aksaray Öğrenci Meclis Başkanı Recep Baylan Vali Ataklı'ya yapacağı çalışmalar  hakkında bilgi verdi.

İlk etkinlik için çalışmalarına meclisi oluşturan öğrenci temsilcileri ile başladıklarını anlatan Baylan, öğrencilerin zararlı alışkanlıklara dikkatini çekmek ve bunlardan uzak durmalarını sağlamak adına ilgili kurumlarla işbirliği yaparak bu konuda bilgilendirici programlar düzenleyeceklerini söyledi. Aksaray'da mesleki ve teknik eğitime büyük önem verdiklerini ifade eden Vali Şeref Ataklı; Milli Eğitim Bakanlığı yatırımları arasında yeni bir meslek lisesi yapılacağını buna ilave olarak Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) OSB'de meslek lisesi inşaatına başladığını belirtti. Haber Merkezi   

recep baylan ziyaret vali ataklı aksaray
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR