Bahçeli’ye sert cevap

HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş, Asıl kendi kirli tarihlerine baksınlar.

Bahçeli’ye sert cevap
Bu içerik 468 kez okundu.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Devlet Bahçeli’nin "HDP kapatılmalı" sözleri hakkında, "Eğer korkacak bir şeyimiz olsaydı, siyasette Ankara’nın merkezinde parlamentoda bulunmazdık. Asıl kendi kirli tarihlerine baksınlar. Partileri halk açar halk kapar" dedi.
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, parti genel merkezinde gerçekleştirilecek olan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) öncesi gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.
PKK ve İŞİD’e yapılan operasyonların sorulması üzerine Demirtaş, “Olup bitenler Türkiye’ye ağır bir fatura çıkarıyor. Bütün bu olup bitenler içerisinde bizi en çok etkileyen gençlerin ölümüdür. AK Parti hışmından Türkiye toplumu da korkmasın, bu beladan hep birlikte kurtulacağız. Hep birlikte demokrasi içerisinde barışı da sağlayacağız” cevabını verdi.

BAHÇELİ’NİN AÇIKLAMALARI
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Kandil’e ilişkin açıklamaları sorulması üzerine, “Hayata geçirilmek istenen politika zaten faşizan bir politikadır. Faşizan düşünceye sahip olanların da bu politikaya balıklama atlamalarından daha doğru ne olabilir ki? Kendi işlerini yapıyorlar. Eğer korkacak bir şeyimiz olsaydı, siyasette Ankara’nın merkezinde parlamentoda bulunmazdık. Veremeyeceğimiz hiçbir hesap yok. Asıl kendi kirli tarihlerine baksınlar. Partileri halk açar halk kapar. Ortada suçlamak gereken bir politika varsa bugün Türkiye’yi bu savaşa, bataklığa sürükleyen ve onun arkasından şakşakçılık yaparak, AK Parti koltuk değnekliği yaparak yürüyen faşizan düşünce olur” diye cevap verdi.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ‘PKK silah bırakmadıkça, heyetin adaya gitmesi fayda getirmez’ diye açıklamaları oldu. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz? sorusuna Demirtaş, “Dolmabahçe mutabakatıyla ilgili Başbakan’ın açıklama yapmasını biz bekliyoruz. Cumhurbaşkanı kabul etmediğini, yanlış olduğunu söyledi. Yani Cumhurbaşkanı fikirlerini açık açık söyledi. Biz Sayın Davutoğlu’ndan bugüne kadar Dolmabahçe mutabakatına dair tek bir cümle duymadık. Ne diyor kendisi? Sayın Davutoğlu, bunları bir açıklayın. Sayın Davutoğlu’nun kendisine ait fikirleri yok mu? merak ediyoruz. Bu kadar mı iradesiz olur bir başbakan? Kendini geçici olarak görür” şeklinde cevapladı.
(İHA)
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR