Baba Sultan'ı Anma ve Teberik Şenliği düzenledi

​Ankara Kulübü seğmenleri de kıyafetleriyle şenlikte yerlerini alırken, Sağlık Eski Bakanı Halil Şıvgın, Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş, meclis üyelerimiz ve Teberikliler, köy meydanından şenlik alanına kadar kortej oluşturdu.

Baba Sultan'ı Anma ve Teberik Şenliği düzenledi
Bu içerik 2546 kez okundu.

Kortej Akyurt Müftüsü Sadullah Beki’nin duasıyla Baba Sultan’ı türbesindeki mezarı başında andı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan şenlikte Ankara’nın seğmenleri herkesi kendilerine hayran bırakan oyunlarıyla açılışı yaptı.

Teberik Şenlikleri’nin düzenlenmesinde katkıları olan Belediye Başkanımız Gültekin Ayantaş Teberik Güzelleştirme ve Dayanışma Derneği yönetimine teşekkür ederek başladığı konuşmasında “Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu bir dönemden geçiyoruz. Bu zor dönemde birliği sağlayan siz Teberiklilere, burada bulunarak bu birliğe katkı sağladığınız için teşekkür ediyorum. Akyurt’umuz Ankara’nın kuzeyinin parlayan yıldızı olma yolunda ilerliyor. Otonomi adıyla galericiler ilçemize taşındı. 700 galerinin burada olması, ilçemizdeki istihdamı da artırmış olacak. Polis Meslek Yüksekokulu projesinin ilçemizde yapılmasını sağlayarak Akyurt’u gelecekte daha güçlü, büyük bir ilçe yapmak amacındayız. Çevremize baktığımızda ise ülkemiz ateş çemberinin ortasında. Böyle bir coğrafyada en güçlü durumda olması gereken biziz. Sizlerle, bu birlikteliğinizden ilham alarak Türkiye’nin zorlukların üstesinden geleceğine inanıyorum. Şenliğiniz hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Sağlık Eski Bakanı Şıvgın ise konuşmasında kendisinin de Ankaralı olduğunu belirterek “Ben de sizlerden biriyim. Bu bölgenin insanıyım. Sizlerin etkinliklerinde yer almaktan çok mutluyum. Şenliğinizin bu birliği devam ettirmesini diliyorum.” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR