Ayrım yapmayan başkan TUNA

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’nın belediyenin ve makam odasının kapılarını tüm vatandaşlara açması büyük takdir topluyor. Ayrım yapmadan herkesi ağırlayıp sorunları dinleyen Başkan Tuna, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları ve esnafla istişarelere de devam ediyor. Başkan Tuna her hafta mahalle ve esnaf ziyaretlerini de ihmal etmiyor. Hafta sonları esnafı tek tek ziyaret eden Başkan Tuna, mahalleleri de sırayla ziyaret ederek sıkıntıları yerinde görüyor.

Ayrım yapmayan başkan TUNA
Bu içerik 671 kez okundu.

Sincan Belediyesinin her hafta cuma günü gerçekleştirdiği, halkın sorun ve taleplerini birebir Başkan Tuna’ya iletebildiği Halk Günleri devam ediyor. Sincan’da gerçekleştirilen birçok projede vatandaşın fikrini de alarak katılımcı yönetim anlayışını benimseyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, düzenlenen halk günlerinde de vatandaşlarla bir araya geliyor. Başkan Tuna ile yüz yüze görüşme imkanı bulan vatandaşlar, her türlü sıkıntılarını doğrudan Başkan’a anlatıyor. Her hafta farklı bir hizmet binasında düzenlenen Halk Günleri, Sincan merkez bina ile Yenikent ve Temelli ek hizmet binalarında gerçekleştiriliyor. Başkan Tuna’yla görüşmek isteyen vatandaşlar, randevusuz Halk Günleri’ne katılabiliyor. Halk Günleri’ne Başkan Tuna’ya çalışmalarından dolayı teşekkür etmek üzere gelen vatandaşların çokluğu da dikkat çekiyor. Bazı vatandaşlar ise Halk Günleri’ne sadece Başkan Tuna’yı görmek ve tanışmak için geldiğini belirtiyor.

“Vatandaşlarımızın fikir ve önerileri bizim için çok önemli” diyen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Geleneksel hale getirdiğimiz halk günlerinde vatandaşlarımızla bir araya gelip onların sorun, istek ve taleplerini dinliyoruz. Sorunları, belediye imkanlarımız ölçüsünde gidermeye çalışıyoruz. Vatandaşlarımıza yardımcı olmak için elimizden gelen gayreti sürdürüyoruz” diye konuştu.

Başkan Tuna, Sincan Belediyesi olarak vatandaşın memnun olacağı projeleri gerçekleştirmek istediklerini ifade etti. Önemli projeleri hayata geçirirken projenin oluşma aşamasına vatandaşın da fikrine başvurduklarını kaydeden Başkan Tuna, “Vatandaşlarımızın görüş ve kanaatlerine çok önem veriyorum. Vatandaşımızın kabul etmediği, beğenmediği bir projeyi ben neden yapayım? Önemli projeleri hayata geçirirken projenin oluşma aşamasına vatandaşı da katmak önemli. Örneğin Kent Meydanı’nı vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda şekillendirdik. Şehrin tam kalbinde bulunan pazar yeri nedeniyle trafik felç oluyordu. Bununla ilgili vatandaşların da çok şikayeti vardı. Sincan genelinde bir anket yaptırdık. Halka ne istediklerini sorduk ve yüzde 80 oranında otopark ve rekreasyon alanı talep edildi. Biz orayı halkımızın isteği doğrultusunda kamu yararına kullandık ve otopark, yeşil alan ve sosyal tesise çevirdik” dedi.

Sincan Ankara Mustafa Tuna Vatandaşlar Ayrım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR