At arabasıyla verilen güveni bu gün yakalayamıyoruz

Türkiye Kamu-Sen Basın Sekreteri ve Türk Haber Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz: “176 YIL ÖNCE AT ARABASIYLA VERİLEN GÜVENİ BUGÜN DİJİTAL ÇAĞDA YAKALAYAMIYORUZ” dedi.

At arabasıyla verilen güveni bu gün yakalayamıyoruz
Bu içerik 1062 kez okundu.

AT ARABASIYLA VERİLEN GÜVENİ YAKALAYAMIYORUZ

PTT ve çalışanlarının bir garip oyun içerisinde olduğunu vurgulayan Yılmaz sözlerine şöyle devam etti; PTT’deki personel açığı konusunda değerlendirmelerde bulunan Türk Haber-Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz, “Biz, günler öncesinde PTT Genel Müdürüne gönderdiğimiz resmi yazı ile başta personel eksikliği olmak üzere kurumda yaşanan birçok sorunu tüm açıklığı ile dile getirdik.  Aradan geçen süreye rağmen dile getirdiğimiz sorunlara bir karşılık verilmiş değil, personelin yaşadığı sıkıntılar her geçen gün biraz daha artmaktadır.

Çalışanlarımız her türlü fedakârlığa rağmen yeterince hızlı hizmet veremediği için rahatsız. Geçmişi tam 176 yıla dayanan böylesine köklü bir kuruluşun içine düşürüldüğü bu durum bizleri derinden yaralamaktadır. Bazı merkezlerde 1 aylık işlem ve posta birikmiş durumdadır. PTT, 1840 yılında kurulduğunda at arabalarıyla verdiği hizmeti bugün dijital çağda sunamamakta, 1840 yılında bile at arabaları ile yaşanmayan posta gecikmeleri ne yazık ki bugün personel açığı nedeniyle yaşanmakta, çalışanlarımız vatandaşlarımızı mağdur etmemek için adeta çırpınmaktadır. Vatandaş, tek muhatap olarak PTT’de karşılaştığı gişe görevlisini, kapısına gelen dağıtıcıyı görmekte; çalışanlarımız etkili hizmet sunamamanın ezikliğini yaşamaktadır.  

Bunca zamandır verdiği kamu hizmeti ile kutsal bir görev ifa eden PTT’nin bugün kârlılık, verimlilik, performans gibi kavramlarla ticarethaneye döndürülmesi, bir zaman toplumun seçkin zümresi arasında sayılan PTT personelinin bugün iş yoğunluğu, baskı ve ayrımcılıkla adeta psikolojik bir travmaya sokulması asla kabul edilemez. Kurumun geldiği durum, yetkililerden daha fazla çalışanlarımızı ve bizleri üzmektedir. Göz göre göre bu kurumun heba edilmesine müsaade etmemiz mümkün değildir.”

Bu duruma her fırsatta tepki göstermeye devam eden Türk Haber Sen Genel Başkanı Sedat Yılmaz, hem sendika sitesinde, hemde dün katıldığı Bengü Türk’te canlı yayında konuyla ilgili çalışanların sıkıntılarını dile getirerek yetkililere seslendi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR