Aşağı Yurtçu Mahallesi’ne 4 bin kişilik camii

Etimesgut Aşağı Yurtçu Mahallesi’ne 4 bin kişilik camii yapılacak.

Aşağı Yurtçu Mahallesi’ne 4 bin kişilik camii
Bu içerik 749 kez okundu.

Mahalle sakinleri ve hayırsever vatandaşlar ile işadamlarının katkılarıyla yapılacak olan Aşağı Yurtçu Mahallesi Merkez Camii’nin temeli törenle atıldı. Temel atma törenine Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Etimesgut MHP İlçe Başkanı Mustafa Ulusoy, Etimesgut Müftüsü Yunus Can, MHP, AKP, CHP belediye meclis üyeleri ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. 

 

HAYIRSEVERLER YAPIYOR 

Törende konuşan Başkan Demirel, kendisinin de Aşağı Yurtçu Mahallesi’nde doğup büyüdüğünü hatırlatarak, “Burası benim köyümdür, benim mahallemdir. Etimesgut’ta üç dönemdir birçok tesis inşa edip açılışını yaptım. Bugün ayrı bir heyecan ve ayrı bir mutluluk duyuyorum. Şunu özellikle ifade etmek istiyorum ki bu camii belediyenin bir yatırımı, hizmeti değildir. Tamamen Aşağı Yurtçu Mahallesi sakinleri ile hayırsever vatandaşların destekleriyle yapılacaktır” dedi. 

 

4 BİN KİŞİLİK OLACAK 

Başkan Demirel, camiinin 900 metrekarelik bir oturumu olduğunu belirterek, “Camimiz 4 bin kişilik olacak. Alt katında 900 metrekare büyüklüğünde çok amaçlı salon, taziye evi, gasilhane ve morg yer alacaktır. Mimarı, ilçemizde yapımını gerçekleştirdiğimiz 30’a yakın camiimizin projesini de çizen, aynı zamanda belediye başkan yardımcım olan Fikret Karadavut’tur. 1 yılda tamamlanarak hizmete açılması planlanmaktadır” dedi. 

 

OĞUZ BOYU’NDAN GELİYORUZ 

Aşağı Yurtçu Mahallesi hakkında da bilgi veren Demirel, “Mahallemiz Oğuz boyundan geliyor. Eski adı da ‘aşağı’ anlamına gelen Ziir’dir. Buraya yerleşen Oğuz boyu, mütevaziliğiyle ünlü bir boydur. Bu nedenle kendilerine ‘aşağı’ ismini koymuşlardır. Daha önce Yenimahalle Belediyesi’ne bağlıydı. Son Büyükşehir Yasası’yla birlikte belediyemize bağlandı. Diğer mahallelerimize yaptığımız hizmetleri bu mahallemizde de gerçekleştiriyoruz” dedi. 

Etimesgut Müftüsü Yunus Can’ın okuduğu dua ile camiinin temeli atıldı. Törene katılanlar, Cuma namazını kurulan çadır mescitte ve açık alanda kıldılar. Cuma namazının ardından, Aşağı Yurtçu Mahallesi sakinleri törene katılanlara yemek ikram ettiler.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR