Ankara'yı kana bulayacaklardı

10 Ekim günü Ankara Garı önünde düzenlenen bombalı saldırının ardından Ankara'da büyük bir facia son anda engellendi. Bugün yapılan açıklamada iki militanın Ankara Kızılay meydanında bombalı saldırı düzenleyeceği öğrenildi. İki militan bombalı saldırıyı düzenlemeden önce yakalandı.

Ankara'yı kana bulayacaklardı
Bu içerik 627 kez okundu.

Emniyet güçleri Çarşamba günü yeni yıl kutlamaları sırasında başkent Ankara'da intihar saldırıları düzenleyeceklerine inanılan İslam Devleti örgütünün iki şüpheli üyesini gözaltına aldığını bildirdi.

     Yetkili, Reuters'a, Türkiye'ye Suriye'den giren iki kişinin genellikle yeni yılı kutlamaları için kalabalıkların toplandığı Ankara'nın Kızılay Meydanı'nda bir saldırı hazırlığında olduklarının düşünüldüğünü söyledi.   

     Emniyetin terörle mücadele biriminden bir sözcü açıklamada bulunmayı reddetti. 

     Ekim ayında Ankara'da İslam Devletinin sorumlu tutulduğu çifte bombalı saldırılarda 100 kişi hayatını kaybetti ve Türkiye o zamandan bu yana militanlarla mücadele çabalarını artırdı. 

     Türkiye'nin Suriye ile 900 km'lik sınırı var. Bu sınırın bir kısmı Suriye tarafında İslam Devleti tarafından kontrol ediliyor ve Suriye'de iç savaşın başladığı ilk günlerden itibaren muhtemel cihatçılar tarafından geçiş rotası olarak kullanılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR