Ankara'nın Zabıta Müdürleri Yenimahelle'de buluştu

25 ilçenin zabıta müdürlerinden Yaşar’a ziyaret

Ankara'nın Zabıta Müdürleri Yenimahelle'de buluştu
Bu içerik 657 kez okundu.

Zabıta Haftası’nın 189’uncu yılı dolayısıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak öncülüğünde 25 ilçeden zabıta müdürleri, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ziyaret etti.

 

“Uzlaşmalı, doğruda birleşmeliyiz”

 

1-7 Eylül tarihleri arasında kutlanan Zabıta Haftası, Ankara genelindeki zabıtaların katılımıyla çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam ediyor. Etkinlikler kapsamında protokol ziyaretlerinin ilki, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’a yapıldı. Zabıtaların Zabıta Haftası’nı kutlayarak konuşmasına başlayan Başkan Yaşar, “Başkent zabıtasının uyum içerisinde çalışması, Ankara halkına daha iyi hizmet verilmesi açısından çok önemli. Sizin sağladığınız bu birlikteliği ve uyumu çok önemsiyorum. Bu birlik, beraberlik Ankara’yı daha iyi noktalara taşıyacak. Hepimiz Ankara’ya hizmet ediyoruz, aramızda bilgi alışverişi yapmalıyız. Uzlaşmalı, doğruda birleşmeliyiz” dedi.

 

Görev tanımı kargaşası

 

Zabıtaların özlük haklarının korunması ve görev tanımlarının yasalarla kesin olarak belirlenmesi gerektiğini kaydeden Yaşar, “Yasada bir görev karmaşası yaşanıyor. Farklı kurumlara aynı görev tanımları yapılarak bir karmaşa ortamı oluşuyor. Zabıtalar da Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı da gıda denetimleri yapıyor. Her kurumun görevi net bir şekilde yaslarla çizilmeli. Bu konuda size de önemli görevler düşüyor. Eksiklikleri tespit edip, önerilerinizi belediye başkanlarına götürmeniz, bizim de üzerimize düşeni yapmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

 

“Vatandaşa iyi davranın”

 

Yenimahalle Belediye Başkanı olduğu günden beri belediye zabıtalarına “Vatandaşa iyi davranın” talimatı verdiğinin altını çizen Yaşar, “İyi davranmak görevini yapmamak demek değil. Cezacı değil, eğitici bir yönetim anlayışı uygulamalıyız” diye konuştu.

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Abdurrahman Karabudak ise 25 ilçe zabıta müdürleriyle abi-kardeş ilişkisi içerisinde güzel bir sinerji oluşturduklarını söyledi. 2014 yılında özverili girişim ve çalışmalarla, ilçe belediye zabıta müdürlükleri ile kurulan Ankara Zabıta Koordinasyon Kurulu’nun Ankara’nın ortak sorunlarını birlik, beraberlik ve bütünlük anlayışı içinde çözdüğünü anlattı.

 

Yaşar’a orman teşekkürü

 

Karabudak, Başkan Yaşar’a zabıta teşkilatına armağan ettiği 189’uncu Yıl Hatıra Ormanı dolayısıyla özel olarak teşekkür ederek, “Sizlerin desteği birlikteliğimizi güçlendiriyor” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR