Ankaralılara 11 bin yeni yön levhası

25 ilçede, 10 ayda yaklaşık 11 bin yeni yön levhası çalışmasına imza attı.

Ankaralılara 11 bin yeni yön levhası
Bu içerik 1604 kez okundu.

Büyükşehir Belediyesi, güvenli, modern ve rahat bir şehir içi seyahat keyfi için; Yenimahalle’den Evren’e, Keçiören’den Kızılcahamam’a,  Çankaya’dan Nallıhan’a, Altındağ’dan Haymana’ya, Mamak’tan Kalecik’e ilçe ilçe, trafik işaret levhası yerleştirme çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda, Büyükşehir ekipleri, 2015 yılı başından Ekim ayı sonuna kadar toplam 10 bin 688 adet yeni işaret levhası çalışması gerçekleştirdi.

-TRAFİK DÜZENLEYİCİ LEVHALAR

Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürü Necmettin Tahiroğlu, “Dur”, “Yavaş”, “Yol Ver”, “Sağ-Sola Tehlikeli Viraj”, “Hız Sınırı”ve bunlar gibi yollardaki trafiğin esas düzenleyicisi ve sürücülerin en önemli yol bilgilendiricileri olan işaret levhalarını, Başkent Ankara’nın dört bir tarafında, ihtiyaç duyulan noktalara yerleştirdiklerini söyledi. Tahiroğlu, “Dünya standartlarındaki bu işaret ve uyarı levhalarıyla, çizgi çalışmalarıyla ve bilgilendirme yazılarıyla,  sinyalizelerle yolları güvenli kılıyor, sürüş kolaylığı sağlıyoruz” dedi.

Yerel seçimlerle birlikte sorumluluk alanındaki ilçe sayısı 25’e yükselen Büyükşehir Belediyesi’nin, yolu ve levhası olmayan ilçelerde hemen çalışmalara başladığını ifade eden Tahiroğlu, “Başkent Ankara’da ihtiyaç duyulan bölgelerin tespitini yaparak, yolların düzenleyicisi olan işaret levhalarını yerleştiriyoruz” diye konuştu.

Tahiroğlu, bu yıl toplam 10 bin 688 adet yeni trafik işaret levhası çalışması gerçekleştirdiklerini ve bu sayının, yıl sonuna kadar, yeni açılan ve genişleyen yollarla birlikte artacağını kaydederek, “Levhaların yerleştirilebilmesi için yolun hazır olması gerekiyor. Yol ve asfalt çalışmalarının tamamlanmasının ardından, biz de levhalarımızı yerleştiriyoruz” dedi.  

Necmettin Tahiroğlu, kullanım ömrü dolmuş reflektif yansıtıcılar ve atıl kalmış eski levhaların, EGO Genel Müdürlüğü Ulaşım Dairesi Başkanlığı atölyelerinde yenilenerek, ihtiyaç duyulan alanlarda değerlendirildiğini söyledi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR