Ankara'da kurban bayramı hazırlıkları ne durumda?

Etimesgut Belediyesi, kurban bayramı hazırlıklarına başladı.

Ankara'da kurban bayramı hazırlıkları ne durumda?
Bu içerik 689 kez okundu.

Hazırlıklar kapsamında Yeşilova Mahallesi’ne kurban satış yeri kurulacak. Kurban satış noktalarının tahsisi 27 Ağustos Perşembe günü yapılacak. 

 

TEDBİRLER ALINDI 

Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, kurban satış yerinin alt ve üst yapısını oluşturuyor. Kurban pazarının yolları yapılıyor, ibadethane, lavabo, dinlenme alanları oluşturuluyor. Kurban satış yerinde, su ve gübre dağıtımları düzenli olarak gerçekleştirilecek. Veteriner İşleri Müdürlüğü, kurbanlıkların kurban vasıflarını taşıyıp taşımadıklarını kontrol ettikten sonra kurbanlıklar satışa sunulacak. Sağlık Raporu, Menşe-i Kağıdı olmayan kurbanlıklarla hamile kurbanlıkların satışına izin verilmeyecek. Zabıta Müdürlüğü ekipleri kurban pazarında huzur ve güvenliği 24 saat sağlayacak. 

 

KESİM NOKTALARI 

Etimesgutlular, 6 noktada kurbanlarını kesebilecekler. Bu yıl yeni açılan Yukarı Yurtçu Mahallesi Kapalı Pazar Yeri’nde de kesim noktası kurulacak. Etimesgut Belediyesi Kurban kesim noktaları şöyle: Yeşilova Mahallesi Kurban Satış ve Kesim Yeri, Eryaman 1. Etap Kapalı Pazar Yeri, Elvankent Kapalı Pazar Yeri, Alsancak Mahallesi Pazar Yeri, Güzelkent Mahallesi Pazar Yeri, Yukarı Yurtçu Mahallesi Kapalı Pazar Yeri.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR