Ankara ve Van'da domuz gribi alarmı

Ankara ve Van'dan gelen bir haber herkesi hayretler içinde bıraktı. Ankara'da domuz gribi şüphesi ile 2 öğrencinin hastaneye kaldırıldığı açıklandı. Van'da ise domuz gribi şüphesi ile gözlem altına alınan kişi sayısı artış gösterdi. Ankara'nın Etimesgut ilçesinde bulunan bir okulda okuyan iki öğrencinin domuz gribi şüphesi ile hastaneye kaldırıldı.

Ankara ve Van'da domuz gribi alarmı
Bu içerik 1481 kez okundu.

Ankara ve Van'dan gelen domuz gribi haberleri herkesi endişelendirdi. Bugün Ankara'da 2 öğrencinin domuz gribi şüphesi ile hastaneye kaldırıldığı bildirildi. Van'da ise domuz gribi şüphesi ile gözlem altına alınan şüpheli sayısının arttığı açıklandı. 
Etimesgutta bulunan şeker fabrikası lojmanlarında bulunan okulda okuyan 2 öğrenci domuz gribi şüphesi ile karantinaya alındı. Okulda okuyan öğrenciler ve veliler bu durum nedeni ile büyük bir panik yaşadılar. Veliler hastalanan çocuklarını okula göndermezken okul yönetimi durumu Milli Eğitim Müdürlüğüne bildirdi. 
Kadri Suyabakan ilk okulunda 2 öğrencinin domuz gribi şüphesi ile hastaneye kaldırılmasının ardından 20 öğrencinin okula alınmadığı açıklandı. Hastaneye kaldırılan öğrencilerin tetkiklerinin sürdüğü bildirildi. İlçe Milli Eğitim müdürlüğü ve okul yönetimi bu konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı. 

VAN'DA "DOMUZ GRİBİ" ŞÜPHESİ
Van'da domuz gribi şüphesi ile gözlem altına alınan hasta sayısında artış görüldüğü bildirildi. Konu hakkında açıklama yapan Halk Sağlığı İl Müdürü Yakup İmren, "Şu an için ilimizde geçen yıllara göre vaka sayılarında ya da laboratuvar sonuçlarında beklenenin üstünde bir durum söz konusu değildir" ifadesini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR