Altındağlı kadınlar stresi kahkahayla yendi

Altındağ Belediyesi, oldukça faydalı bir seminerde daha kadınları bir araya getirdi.

Altındağlı kadınlar stresi kahkahayla yendi
Bu içerik 1410 kez okundu.

Seyfi Demirsoy Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Kahkaha terapisi” semineri kadınlardan büyük ilgi gördü. Kahkaha terapisti uzman Eser Mutlu tarafından gerçekleştirilen seminerde, Altındağlı kadınların kahkahaları doruğa ulaştı.

Kadınlar doğru nefes almayı öğrendi

Stresi yenmede kahkaha terapisinin çok etkili olduğunu ve çok faydalı olduğunu belirten terapist Eser Mutlu, ilk önce katılımcılarla beraber nefes alma tekniklerini çalıştı. Katılımcılara doğru nefes almanın öneminden bahseden Mutlu, insanoğlunun dünyaya geldiğinde aldığı ilk nefesin diyafram nefesi olduğunu söyledi ve doğru diyafram nefesi almanın tekniklerini gösterdi.

Kahkaha ile strese son

Daha sonra doğru nefes alma tekniklerini öğrenen katılımcılarla birlikte kahkaha egzersizlerine geçen Mutlu, Altındağlı kadınların da katılımıyla hem çok eğlenceli hem de çok renkli bir etkinliğe imza attı. Kahkaha terapisinin faydalarını katılımcılarla paylaşan Mutlu, “Gerçekleştirdiğimiz çeşitli aktivitelerle aslında, gerçek kahkahalarımızı tetikliyor ve bizi gerçekten kahkaha atmaya götüren yolu açıyoruz. Egzersizler sayesinde tetiklediğimiz kahkahamızı atarken de vücudumuzun kimyasını değiştiriyoruz. Vücudumuz başta endorfin ve seratonin olmak üzere bizi mutlu eden hormonları salgılıyor. Böylece stres seviyemiz düşüyor. Kendimizi iyi hissediyoruz, rahatlıyoruz. Bağışıklık sistemimizi güçlendiriyoruz.” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
JennaOjk     2019-11-08 http://trustonlinepharmacies.com - canadian pharmacy tadalafil overseas online pharmacies
Josephgub     2019-11-07 http://trustnlinepharmacy.us planetdrugsdirect com prescription drug cialis from canada
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR