AKP CHP koalisyon açıklaması son dakika!

Ak Parti ile CHP Genel başkanları bugün koalisyon görüşmesi için tekrar biraraya geldiler.

AKP CHP koalisyon açıklaması son dakika!
Bu içerik 626 kez okundu.

Yeni hükümetin kurulması için verilen yasal sürecin sonuna geliniyor. 10 gün sonra dolacak olan yasal süreç nedeni ile erken seçim, koalisyon ve azınlık hükümeti şuan gündemde. Ak Parti ile CHP koalisyon yapacak mı herkes tarafından merak ediliyor. 

CHP ile AKP koalisyon kuracak mı? Milyonlarca vatandaş yeni hükümetin ne zaman kurulacağını merak etmeye başladı. Türkiye'nin kaos ortamına çekilmesinin ardın yükselen terör olayları nedeni ile ülke bir an önce hükümetin kurulmasından yana. Fakat sürekli biraraya gelip koalisyon için anlaşamayan CHP ve AKP'nin nasıl bir yol izleyeceği henüz bilinmiyor. Pek çok kişi Ak Parti hükümetinin erken seçimden yana olduğunu iddia ediyor. Hükümet kurma süreci kapsamında AKP Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu arasında yapılacak görüşme Ankara Palas'ta başladı.

 

Liderlerin görüşmeye geçmeden önce kırmızı bodrum escort halıda yürürken gergin ve heyecanlı olması dikkat çekti. Başbakan Ahmet Davutoğlu, görüşmeye Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik' ile, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu da Parti Sözcüsü Haluk Koç ile birlikte geldi.

NUMAN KURTULMUŞ'TAN KOALİSYON AÇIKLAMASI

AKP-CHP koalisyon görüşmesinin başlamasından dakikalar önce A Haber’de canlı yayına katılan Numan Kurtulmuş, “Uzun bir görüşme olmasını beklemiyorum. Masadan hayırlı bir sonuçla kalkılacağını düşünüyorum” dedi.

 

Numan Kurtulmuş’un canlı yayındaki konuşmasından satırbaşları;

 

“45 gün uzamayacaksa kalan 10 gün yeterli mi?”

 

‘Bu süre hükümet için yeterlidir, oturulur konuşulur formüller ortaya çıkar. Koalisyon kuramıyorsak en kısa zamanda seçime gitmek lazım. ‘Ey halk biz yapamadık siz ne yapmamızı istiyorsunuz’ deyip seçim yapılmalıdır.”

 

“GÖRÜŞME UZUN OLMAYACAK”

 

Son derece medeni ve açık yüreklilikle karşılıklı bir araya geldiler. Bu görüşme sürecinin yürütülmesi başlı başına bir kazanımdır.

 

Uzun bir görüşme olmasını beklemiyorum.Masadan hayırlı bir sonuçla kalkılacağını düşünüyorum.

 

“SÜREÇ BÜYÜK KAZANIM”

 

Koalisyon görüşme sürecini yerine getiriyoruz. Sürecin geldiği noktada bile büyük bir kazanım elde edilmiştir.

 

Bundan sonra ne olur, olur olmaz, böyle olur, şöyle olur ne olursa olsun beklentimiz Türkiye’nin ortak menfaatini ilgilendiren konularda birlikte hareket edebilecek bir zemin olacağına inanıyorum.

 

MHP İLE GÖRÜŞÜLECEK Mİ?

 

Söylediklerimizin arkasındayız, bütün partilere çağrıda bulunacağız. Bu memleketin meselesi hepimizin meselesidir. 8 Haziran’da hangi noktadaysak bugün de aynı noktadayız.

 

- GERİDE KALAN 10 GÜN YETERLİ Mİ?

 

Bu süre hükümet için yeterlidir, oturulur konuşulur formüller ortaya çıkar. 8 Haziran’da dedik ki ‘AKP’nin içerisinde olmadığı bir koalisyon yok’ dedik, kibirlilikten demedik. Siyaset biraz olmayacakları kenarda bırakarak ilerleme sürecidir. Koalisyon kuramıyorsak en kısa zamanda seçime gitmek lazım. Erken seçim zorunluluk hala geliyorsa milleti en kısa zamanda seçime götürmek lazım. ‘Ey halk biz yapamadık siz ne yapmamızı istiyorsunuz’ deyip seçim yapılmalıdır.

 

- ‘Erken seçimin zamanı en geç sonbahar mıdır?

 

Eğer böyle bir şık karşımıza çıkıyorsa milleti yormadan en kısa sürede gitmek en doğrusudur

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR