Ağrıkesici alsaydı geç kalacaktı

Baş ağrısı şikayetiyle günlerce mücadele eden 59 yaşındaki Gülizar Aktaşoğlu’na yapılan tetkikler sonrasında beyninde tümör olduğu tespit edildi.

Ağrıkesici alsaydı geç kalacaktı
Bu içerik 1698 kez okundu.

Hastanede çekilen tomografi ve MR sonuçlarında beyninde tümör tespit edilen kadın, yapılan ameliyatın ardından sağlığına kavuştu. Ödemiş Devlet Hastanesine başvuran Aktaşoğlu, 15 gün boyunca baş ağrısı ve baş dönmesi yaşadı. Hastanede yapılan tetkikler sonucunda ise beyin tümörü tanısı koyuldu. Hemen Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Beyin ve Sinir Hastalıkları Cerrahisi Ana Bilim Dalına başvuran Aktaşoğlu'nun beyninin riskli bölgesindeki tümör, yaklaşık 3 saat süren operasyonun ardından alındı.

Tümör hastanın görmesini etkiliyordu

Ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Hülagü Kaptan, tümörün çevresel etkenler, genetik ve daha birçok sebepten oluştuğunu belirterek konuyla ilgili şunları söyledi:

“Tümörün beyinde bulunduğu noktaya göre hastada, görme kaybı, epilepsi, felç, konuşma bozukluğu gibi sorunlar oluşuyor. Tümör, hastanın beyninin sol tarafındaydı. Görme alanını etkiliyordu. Bu tabi hastaya görme kaybı olarak, başka bir bası nedeniyle denge bozukluğu olarak ortaya çıkmış. Tümör riskli bir bölgedeydi. Görme merkezine çok yakın olduğu için hassas bölgelere dikkat etmezseniz görmede kayıp ortaya çıkabilir. Hastamızın ameliyatı başarılı ber şekilde yapıldı. Yaklaşık 3 saat süren ameliyatın ardından yoğun bakım süreci yaşatmadan hastayı taburcu ettik. Ameliyattan bir gün sonra beslenmesine başladı, şu anda hayatını eskisi gibi devam ettiriyor."

Bir anda kilo kaybetmeye başladı

15 gün boyunca iştah kaybıyla kilo vermeye başladığını dile getiren Aktaşoğlu da ameliyatın ardından hemen ayağa kalktığını ve işlerini gördüğünü ifade etti. Aktaşoğlu, "Çok şükür iyiyim. Herhangi bir sorunum yok. Yemeğimi yiyebiliyor, işlerimi yapabiliyorum. Allah Hülagü hoca ve ekibinden razı olsun" diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR