Ağaca sahip çıkıyorlar...

Ankara’nın park ve yeşil alan zengini Çankaya Belediyesi, bir tek ağaca bile zarar gelmemesi için onlarca ağaç nakli gerçekleştiriyor.

Ağaca sahip çıkıyorlar...
Bu içerik 1885 kez okundu.

Çankaya Belediyesi, yeni park ve yeşil alan çalışmalarının yanı sıra yapılan projeler nedeniyle zarar görme ihtimali olan ağaçları daha uygun alanlara naklediyor.

Konusunda uzmanlaşmış ekipler ve özel ağaç nakil araçlarıyla yürütülen çalışmalar kapsamında, Ocak ayından Nisan sonuna kadar beş yüze yakın ağaç daha güvenli alanlara nakledildi.

BİR TEK AĞAÇ BİLE DEĞERLİ

Uzun yıllar ve emekler sonucu büyümüş ağaçların zarar görmemesi için çaba sarf eden Belediye ekipleri, konuyla ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının taleplerine de cevap veriyor.

Çankaya Belediyesi’ne ait Bakım-Onarım biriminin Yıldız Yerleşkesi’nden taşınacak olması nedeniyle bölgede bulunan ağaçları Mühye’deki Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’ne nakleden ekipler, birçok ağacı da Çayyolu’nda bulunan Çankaya Belediyesi ağaçlandırma alanında yaşatıyor.

DÖRT AYDA BEŞYÜZ AĞAÇ KURTARILDI

Vatandaşlardan gelen talepleri de programı doğrultusunda karşılamaya çalışan Çankaya Belediyesi, kentsel dönüşüm projesi kapsamında kalan bölgelerde bulunan çeşitli türlerdeki 112 ağacın nakli ile birlikte son dört ay içinde beş yüze yakın ağacın kuruyarak yok olmasının önüne geçmiş oldu.    

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR