ABD ve İran mahkum değişikliğine başladı!

Amerika ile İran karşılıklı olarak imzaladıkları anlaşmanın ardından ilk adımları atmaya başladılar. Amerika İran'a yönelik yaptırımları bugün kaldırmaya başladı. Viyana'da görüşen İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ve John Kerry ortak açıklama yaparak mahkum değişimi yapılacağını açıkladı.

ABD ve İran mahkum değişikliğine başladı!
Bu içerik 1515 kez okundu.

2010 yılından bu yana İran'a yaptırım uygulayan ABD yapılan karşılıklı anlaşmanın ardından bugün yaptırımları kaldırmaya başladı. İran ile ABD arasında yapılan anlaşmanın ardından bugün ilk adımlar atıldı. Amerika ve İran karşılıklı olarak mahkum değişiminde bulundular. 

Bugün Avusturya'nın başkenti Viyana'da görüşen İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ve John Kerry yaptırımların bugün itibari ile son bulacağını açıkladılar. Yaptırımların sona ermesi ile birlikte İran'da tutuklu bulunan 4 ABD vatandaşının serbest bırakıldığı açıklandı. ABD'de 7 İran vatandaşını serbest bıraktı. 

İran'ın serbest bıraktığı kişiler arasında casusluk yaptığı için hapse atılan Washington Post gazetesi muhabiri Jason Rezaian'ında bulunduğu açıklandı. İran Saeed Abedini, Amir Hekmatı ve Nosratollah Khosravi isimli ABD vatandaşlarını serbest bıraktığını duyurdu. 

ABD vatandaşlarının serbest bırakılması karşılığında, ABD'de tutuklu bulunan 7 İran vatandaşının da serbest kalacağı belirtildi.

ABD ve İran ABD İran ABD İran İsrail Mahküm Türkiye Ankara
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR