500 kişi yüzme öğreniyor

Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi’nde, çoğunluğu çocuklar olmak üzere ayda 500 kişi yüzme öğreniyor.

500 kişi yüzme öğreniyor
Bu içerik 666 kez okundu.

Etimesgut Belediyesi’nin Eryaman’daki Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi’nde, çoğunluğu çocuklar olmak üzere ayda 500 kişi yüzme öğreniyor. 

 

Etimesgut Belediyesi’nin Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi’nde her ay 300 çocuk yüzme öğreniyor. Yüzme eğitmenleri eşliğinde 4 haftada kulaç atmaya başlayan çocuklar büyük heyecan yaşıyorlar. Çocuklar havuzda eğitim alırken aileler de terasta çocukların heyecanına ortak oluyor. Veliler, okul ve ders dışındaki yüzme gibi sosyal ve sportif aktivitelerin çocuğun gelişimine olumlu yansımalarını gözlemlediklerini ifade ediyorlar. Merkezde yetişkinler için de yüzme kursları düzenleniyor. Kurslara ayda 200 yetişkin katılarak kısa sürede yüzme öğreniyorlar. 

 

3 BİN ÜYESİ VAR 

Perşembe günü genel temizlik ve bakımı nedeniyle kapalı olan tesis, haftanın 6 günü başkentlilere hizmet veriyor. Spor ve güzellik merkezinin de yer aldığı Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi, etiSEM kurslarıyla da mesleki ve kişisel gelişime katkı sağlıyor. 3 bini aşkın üyesi bulunan merkez, 7’den 70’e toplumun tüm kesimlerine hitap eden donatıları barındırıyor. 

 

EĞİTİM ALANLARI 

Göktürk Aile Yaşam ve Eğitim Merkezi etiSEM biriminde, Çeyiz Ürünleri Hazırlama, İğne Oyası, Konuşma Sanatı, ve Diksiyon, Uygulamalı İlk Yardım Temel İlkeleri, Keman Eğitimi, Güzel Sanatlara Hazırlık-Resim ve Yağlı Boya, Çocuklar için Sanat ve Tasarım Uygulamaları, İngilizce kursları düzenleniyor. 

 

GÖKTÜRK’E KARDEŞ 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, Göktürk’ün Etimesgutlular başta olmak üzere başkentin spor, kültür, sanat, eğitim merkezi olduğunu söyledi. Merkeze ilginin her geçen gün arttığını kaydeden Demirel, “Yoğun talep nedeniyle Göktürk’e benzer bir aile yaşam ve eğitim merkezini Elvankent bölgemize inşa ediyoruz. Ahi Elvan adını verdiğimiz merkezimizle birlikte ilçemizin cazibesi daha da artacaktır” dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR