5 bin üyeli 5 meclis toplanıyor...

Etimesgut Kent Konseyi 16. Olağan Genel Kurulu 17 Ekim Cumartesi günü yapılacak.

5 bin üyeli 5 meclis toplanıyor...
Bu içerik 651 kez okundu.

Etimesgut Kent Konseyi 16. Olağan Genel Kurulu 17 Ekim Cumartesi günü yapılacak. Saat 14:00’de başlayacak genel kurul Kent Konseyi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilecek. 

 

5 BİN ÜYE, 5 MECLİS 

5 binin üzerinde üyesi bulunan kent konseyi, yıl boyunca birçok etkinliğe imza atıyor. Kent Konseyi Binası’nda Gençlik, Engelli, Emekli, Kadın ve Çocuk Meclisleri faaliyet gösteriyor. Her meclisin kendine ait çalışma ve toplantı alanları bulunuyor. Çalışma grupları ve meclisler, düzenli olarak toplantılarını yapıyor, belediye ile halk arasında köprü oluşturuyor. 

 

MAHALLE ÇALIŞMALARI 

Kent Konseyi’nde 33 mahallenin tamamının mahalle çalışma grupları bulunuyor. Mahalle muhtarlarının da yer aldığı çalışma grupları, mahallelerinin sorunlarını tespit ederek hem belediye yönetimine iletiyor, hem de belediye meclisine öneri olarak sunuyor. Böylece belediye, mahallenin en küçük sorunundan bile haberdar olup çözüm üretebiliyor. 

 

STK’LAR AKTİF 

Kent Konseyi Binası’nda sivil toplum kuruluşları da yoğun tempo içinde faaliyetlerini yürütüyor. STK’lar bilgisayarı, masası, misafir ağırlama bölümlerinden oluşan modern çalışma ofislerinde üyeleriyle daha etkili iletişim kuruyorlar. STK’lar ayrıca ilçenin geleceği için görüş ve önerilerini belirterek ilçenin geleceğinde önemli rol oynuyor. 

 

GENEL KURUL GÜNDEMİ 

Genel Kurul Gündemi şöyle belirlendi: “Açılış, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı, Divan Seçimi ve Yetkilendirilmesi, Faaliyet Raporlarının Okunması ve İbrası, Protokol Konuşmaları, Meclis, İhtisas, Mahalle ve Çalışma Gruplarının Tavsiye Niteliğindeki Kararların Alınması, Dilek ve Temenniler”.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR