22 yaşındaki Türk kızı konuşuluyor!

Hollanda 22 yaşındaki Türk kızını konuşuyor. Hollanda'nın Gelderland Eyaletine bağlı Zutphen kentinde yaşayan 22 yaşındaki Aynur Özdeş kalp krizi geçiren otobüs şoförünü hayata döndürdü. Otobüsün yanından geçerken bir terslik olduğunu fark eden Türk kızı şoförün nabzını alamayınca kalp masajı yapmaya başladı. Aynur Özdeş'in yaptığı kalp masajı şoförü hayata döndürdü.

22 yaşındaki Türk kızı konuşuluyor!
Bu içerik 2320 kez okundu.

Hollanda'da 30 mülteciyi taşıyan otobüsün şoförü kalp krizi geçirdi. Otobüsün yanından geçerken bir terslik olduğunu fark eden 22 yaşındaki Türk kızı Aynur Özdeş kalp krizi geçiren şoförü hayata döndürdü. Sağlık ekipleri olay yerine gelene kadar şoföre kalp masajı yapan Aynur Özdeş Hollanda'nın en çok konuşulan ismi haline geldi. 

 Verloskunde Academie Rrotterdam (VAR) Yüksek Okulu'nda kadın doğum bölümü öğrencisi olduğu öğrenilen Aynur Özdeş otobüs şoförünün nabzını alamayınca kalp masajı yapmaya başladığını söyledi. Hollanda'da bir aile hekiminin yanında 4 yıldan bu yana çalıştığını söyleyin Özdeş, kendisinin yerinden kim olsa aynı şeyi yapardı dedi. 

İlk yardım kurslarının büyük önem taşıdığını söyleyen 22 yaşındaki Türk kızı otobüsün yanından tesadüfen geçerken otobüste birşeylerin ters gittiğini görünce otobüse bindiğini söyledi. Otobüse bindikten sonra şoförün nabzının olmadığını fark ettiğini söyleyen Özdeş şoföre kalp masajı yaptığını belirtti. Kalp masajının ardından şoförün kendine geldiğini söyleyen Türk kızı ilk yardım kursu aldığı için yerinde bir müdahele yaptığını söyledi. Kalp masajı yaparak şoförün kendine gelmesini sağlayan Özdeş herkesin ilk yardım kursuna gitmesi gerektiğini söyledi. 


HERKES BENİ TEBRİK EDİYOR
Bir insan hayatı kurtarmanın çok güzel bir duygu olduğunu, bu konuda herkese örnek olduğu içinde mutlu olduğunu anlatan Özdeş, "Olayın gazetelerde yer almasından sonra herkes beni tebrik etmeye başladı. O kadar çok insandan mesaj ve teşekkür aldım ki bilmiyorum. Güzel bir olaydan insanlara örnek olmak gurur verici" diye konuştu.

 
 

hollanda

hollanda kalp masajı uçakta kalp masajı uçakta panik türk kızı hollanda
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR