150 aşçı yetişiyor...

Etimesgutlu aşçı adayları beyaz önlüklerini giydiler, külahları başlarına takıp aşçı olma yolunda ilk adımı attılar

150 aşçı yetişiyor...
Bu içerik 659 kez okundu.

Kendi mutfaklarında yaptıklarını unutup, işi profesyonel aşçılardan öğrenmek için kolları sıvadılar. etiSEM’de bu yıl 150 aşçı yetişecek. 

 

Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim ve Uygulama Merkezi(etiSEM) bünyesinde açılan aşçılık kursu eğitimleri başladı. Kent Konseyi Binası’nda açılan kurs için tam donanımlı özel mutfak oluşturuldu. 

 

İLK DERS HEYECANI 

30 kursiyer derse beyaz önlüklerini ve aşçı külahlarını giyerek katıldılar. Aşçı adayları 

kendi evlerinin mutfaklarında eşi ve çocukları için yaptıklarını tamamen unutarak işi profesyonel aşçıdan öğrendiler. Tamamı kadınlardan oluşan kursiyerler, eğitmenlerini can kulağıyla dinlediler. İlk derste krep yapmayı öğrenen hanımlar, yaptıklarını eğitmenleriyle birlikte test ettiler. 

 

DEMİREL BİLGİ VERDİ 

Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de aşçı adaylarını ilk derslerinde yalnız bırakmadı. Aşçılık atölyesini ziyaret eden Demirel, kursiyerlere başarılar diledi. Demirel, etiSEM kapsamında açtıkları aşçılık kursuyla kursiyerleri kısa sürede meslek sahibi yaptıklarını belirterek, “Aşçılık iş alanı geniş bir sektör olması nedeniyle kursları bitirenlerin iş bulma imkanı çok yüksektir. İlk etapta 30 kursiyerimize aşçılık eğitimi vereceğiz. 2’şer aylık periyotlarla verdiğimiz eğitimle bu yıl 150 insanımıza aşçılık mesleğini kazandıracağız” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
Nallıhan'da Arı Kovanı Desteği
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR
SÜRPRİZ HEDİYELERİ 23 NİSAN'DA ALDILAR